Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kontrowersyjny RASPUTIN
Fot. Bożena Sałacińska

Kontrowersyjny RASPUTIN

Co dwa tygodnie, słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotykają się z wybitnymi wykładowcami uczelni bydgoskich i nie tylko. Przed świętami wielkanocnymi dr hab. Andrzej Topij, prof. nadzw. UKW, przedstawił temat: Grigorij Rasputin, prawda i fikcja.
Wykładowca szczególną uwagę zwrócił na nieprawdopodobne zdarzenia i dokonania Rasputina. Ciekawe wywody profesora spowodowały, że wszyscy słuchali wykładu z dużym zainteresowaniem.
Niektóre wywody profesora zakwestionowała słuchaczka Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dr Hanna Malinowska, była wykładowczyni UKW. Jej zdaniem wszystkie niegodziwości Rasputina, jego hulaszcze życie, są potwierdzone przez historyków.
Burzliwe życie Grigorija Rasputina opisane jest w wielu publikacjach naukowych i popularno – naukowych. Zespół Boney M. wypromował piosenkę, która znana była na całym świecie.
W Polsce w okresie PRL piosenka była zakazana jako godząca w ZSRR. W 1979 roku, gdy na festiwalu w Sopocie wykonała ją grupa Boney M, transmisja telewizyjna została nadana z jednodniowym poślizgiem, a samą piosenkę wycięto.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Bożena Lefelbajn

Dodaj komentarz

Close Menu