Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Bisowali w KOWALU
Fot. Bożena Sałacińska

Bisowali w KOWALU

Burmistrz miasta, Eugeniusz Gołembiewski po zakończeniu korowodu przekazał insygnia władzy królowi Kazimierzowi Wielkiemu, w którego rolę wcielił się uczeń szkoły średniej. Ten moment rozpoczął uroczyste świętowanie.

W części artystycznej wystąpili kobziarze Pipes&Drums z Częstochowy, dzieci i młodzież z przedszkola i szkoły podstawowej z Kowala. Brawurowo zaprezentował się Zespół Wokalny „A-nutki”. Każda piosenka nagradzana była gromkimi brawami. Na bis, widzowie poprosili o zaśpiewanie piosenki pt. „O Karol” – mówi z dumą Kazimiera Giżyńska.
Po amatorach, wystąpili zawodowcy. Rodzina Kaczmarków (laureaci programu TVN „Mam talent”) zaprezentowała się w programie operowo – operetkowym. Największe swoje przeboje przypomniała „Partita”. Wieczorem w Parku Miejskim im. Leona Stankiewicza przewidziano zabawę z DJ Robo.

Od trzech lat jeżdżę do Kowala na urodziny króla Kazimierza, patrona naszego miasta i uczelni.
Zawsze wszystko jest świetnie przygotowane. Bardzo smakuje mi przygotowany poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia. W tym roku bardzo podobał mi się program artystyczny. Dostosowany był do potrzeb każdego melomana
– mówi Agnieszka Olszewska.Dodaj komentarz

Close Menu