Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wspólny spacer po raz  siódmy
Fot. Bożena Sałacińska

Wspólny spacer po raz siódmy

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie zaprosił seniorów z całej Polski do wzięcia udziału w „VII Marszu Nordic Walking studentów UTW 2019”.
W sobotę, o godz. 11-oo bydgoscy seniorzy wyruszyli na trasę spaceru, która wiodła malowniczymi ścieżkami z Fordonu do Ostromecka.

Na miejscu zbiórki zameldowały się grupy seniorów reprezentujących: Uniwersytet Trzeciego Wieku przy UTP, WSG, Uniwersytet Każdego Wieku przy WSB, UTW przy Klubie Wiatrak, seniorzy Klubu „Marzenie” oraz współorganizatorzy, słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.
Podczas marszu, przy słonecznej pogodzie, oglądaliśmy piękną polską przyrodę. Szczególnie podziwialiśmy kwiaty leśne i te w ogródkach przydomowych. Był czas również na rozmowy, wymianę doświadczeń mówi Zofia Kałamaja, przewodnicząca Rady Słuchaczy UTW przy UTP.
W Zespole Pałacowo – Parkowym w Ostromecku wszyscy zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Z ogromną radością spacerowaliśmy po pięknym parku, a potem ? Reszta niech pozostanie milczeniem, śmieje się Krystyna Drosik.

Do zobaczenia za rok, mówi podczas rozmowy telefonicznej, pomysłodawca i organizator spaceru, Roman Białas z Wejherowa.

Dodaj komentarz

Close Menu