Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Jakie ogrzewanie, takie oddychanie !
Fot. Bożena Sałacińska

Jakie ogrzewanie, takie oddychanie !

Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się debata przed eurowyborami. Gośćmi byli kandydaci na Europosłów : Sylwester Jankowski, Wanda Nowicka, Paweł Skutecki, Kosma Złotowski.
Organizatorzy debaty podkreślali, że od polityków, których wybierzemy będzie zależało, co będą jeść i czym będą oddychać nasze wnuki.
Dyskutujący kandydaci na Eurodeputowanych przedstawili swój punkt widzenia na problem ekologii. Nie zawsze ich wiedza była do udowodnienia naukowo.
Niezwykle ciekawe były wystąpienia Sylwestra Jankowskiego z Partii Zielonych. Mówił np. o odnawialnych źródłach energii, odstąpieniu od węgla, nie regulowaniu rzek itp. – mówi Bożena Sałacińska.
Obecne działania dla ochrony środowiska są niewystarczające – oceniają działacze, którzy zorganizowali w Bydgoszczy debatę „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz ? „. Szacuje się, że co roku z powodu smogu umiera w Polsce przedwcześnie ponad 46 tysięcy osób, a 35 polskich miast jest wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych w Europie.

W związku ze zbliżającymi się wyborami, warto wziąć udział w takich spotkaniach. Pomogą one nam w podjęciu decyzji wyborczych.
Dnia 16 maja o godz. 12 – oo w Bibliotece UKW, będzie można spotkać się z byłym Prezydentem RP, Lechem Wałęsą. Szczegółowe informacje na stronie w komunikatach.


Close Menu