Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

O życiu polityków w „Casimirusie”
Fot. Bożena Sałacińska

O życiu polityków w „Casimirusie”

Zaproszenie do Klubu „Casimirus” przyjęła Anna Danuta Bańkowska. Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy mieli okazję spotkać się z niezwykłą kobietą.

Anna Bańkowska, polska polityk i ekonomistka, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, posłanka na Sejm aż siedmiu kadencji to osoba niezwykle pracowita, skromna, pokorna. Te cechy sprawiały, że zawsze wygrywała wybory z ogromną przewagą w stosunku do konkurencji. Z dużym zainteresowaniem studenci – seniorzy słuchali relacji na temat pracy Sejmu, polityków w okresie przemian polityczno – gospodarczych. Interesujące były relacje dotyczące życia posłów spoza Warszawy.

-Miałem ten zaszczyt, że pani poseł Anna Bańkowska „ściągnęła” mnie z Bydgoszczy do pracy w Warszawie. Zaproponowała mi etat Dyrektora Departamentu Kontroli i Nadzoru ZUS. Spełniłem w ten sposób marzenie o pracy w Warszawie. Wspólnie pracowaliśmy pięć lat. Ten okres mojego życia uważam za niezwykle istotny mówi z dumą Jerzy Puzowski.
Podczas spotkania ze słuchaczami miałam okazję przypomnieć sobie moją pracę, widzianą z perspektywy sukcesów zawodowych, osiąganych kosztem życia rodzinnego. Bardzo imponowała mi aktywność „klubowiczów”. Może w niedługim czasie dołączę do KUTW-owiczówzastanawia się pani poseł, Anna Bańkowska.Close Menu