Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Seniorki w przedszkolu
Fot. Nadesłane

Seniorki w przedszkolu

Słuchaczki KUTW Helena Wyrzykowska – poetka i Bożena Lefelbajn – pianistka, zgodnie z hasłem: muzyka łączy pokolenia, wystąpiły w przedszkolu w Szubinie. Zaprezentowały się grupom pięciolatków o wdzięcznych nazwach „Gumisie ” i „Promyczki”.
Bożenka grała piosenki dla dzieci jak również muzykę poważną. Helena czytała wiersze ze swojego tomiku „Muchomorek”. Spotkanie zaplanowane na 30 minut, trwało dwie godziny. Dzieci bardzo chętnie prezentowały swoje talenty, występując solo, w duetach oraz grupowo. Kutw-owiczki częstowały dzieci słodyczami. Przedszkolaki za występy indywidualne nagrodzone były kwiatkami wykonanymi przez Helenę Wyrzykowską. Obie grupy otrzymały w prezencie po egzemplarzu tomiku wierszy.
Po części artystycznej dzieci pokazały gościom swoje sale oraz pięknie prowadzoną kronikę.- Szkoda, że panie już muszą jechać do domu – powiedziała, ze smutną miną, mała Anielka. Muszą panie spotkać się ze wszystkimi grupami naszego przedszkola, a jest ich aż siedem – powiedziała, Anna Kluska, wychowawczyni grupy Promyczki.
Helena Wyrzykowska i Bożena Lefelbajn stworzyły wspaniały duet realizując hasło „Senior brzmi dumnie”. Programy autorskie realizują w klubach, bibliotekach, domach kultury, domach seniora, w szkołach i przedszkolach. Wszędzie przyjmowane są entuzjastycznie przez wszystkie grupy, niezależnie od wieku –mówi z dumą o ambasadorkach KUTW, Bożena Sałacińska.Dodaj komentarz

Close Menu