Wycieczka do Gruzji

  • Uwaga!!!
  • Zarezerwowany jest autokar dla wszystkich uczestników wycieczki na przejazd 22 kwietnia na trasie Bydgoszcz- lotnisko w Poznaniu
  • powrót autokarem w dniu 29 kwietnia na trasie Poznań – Bydgoszcz
  • koszt przejazdu jest zależny od liczby uczestników
  • Termin: 22-29 kwietnia 2020
  • Transport: samolot + autokar
  • Noclegi: Hotel ***, pokoje 2-osobowe
  • Cena: 1590 zł + 500 euro od uczestnika

Program wycieczki

Termin: 22-29 kwietnia 2020

Transport: samolot + autokar

Noclegi: Hotel ***, pokoje 2-osoboCena: 1590 zł + 500 euro od uczestnika

Program wycieczki

Dzień 1 – 22 kwietnia 2020

Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku. Wylot do Gruzji. Przylot do Kutaisi. Transfer do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek po podróży. Obiadokolacja. 1 nocleg.

Dzień 2 – 23 kwietnia 2020

Śniadanie. Po śniadaniu city tour po Tbilisi: spektakularne widoki Starego i Nowego Tbilisi pozostaną na zawsze w pamięci – to miejsce spotkań wszystkich kultur Kaukazu, a także nowoczesnej i starożytnej architektury. Wycieczkę rozpoczniemy od największej prawosławnej świątyni na Kaukazie, soboru Św. Trójcy. Następnie wjazd kolejką linową na twierdzę Narikala, skąd rozpościera się panoramiczny widok na stolicę i zejdziemy pieszo do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych, w których bywało wielu słynnych pisarzy i poetów, jak np. Puszkin, Lermontov czy Dumas. Zobaczymy synagogę, kawiarniane uliczki Chardin, Majdan Gorgasali, katedrę Syoni, gdzie znajduje się relikwia świętej Nino i piękne freski, awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati – najstarszą cerkiew miasta. Obiadokolacja. 2 nocleg.

Dzień 3 – 24 kwietnia 2020

Śniadanie. Wyjazd do najbardziej winnej części regionu Kakheti. Jest to miejsce, które każdy podróżnik musi poczuć, ponieważ właśnie tam tradycja gruzińskiej gościnności, ciepła i biesiad jest najbardziej żywa. Przyjazd do „miasta miłości” – Sighnaghi, z którego XVIII-wiecznych murów (przy ładnej pogodzie) rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Dolinę Alazańską oraz pasmo Kaukazu Wielkiego.  Następnie wyruszymy do Napareuli, gdzie odwiedzimy słynną winiarnię i będziemy mogli degustować wino, robić Churchkhelę oraz obserwować pieczenia prawdziwego, gruzińskiego chleba. Obiadokolacja. Powrót do Tbilisi. 3 nocleg.

Dzień 4 – 25 kwietnia 2020

Śniadanie. Przejażdżka po Gruzińskiej Drodze Wojennej, która jest głównym przejściem między Kaukazem Południowym, a Północnym.  Odwiedzimy Ananuri – XVII-wieczny kompleks architektoniczny z cudownym widokiem na zbiornik Zhinvali.   Przyjazd do Kazbegi przez kurort narciarski Gudauri. Stamtąd udamy się do świątyni Świętej Trójcy Gergeti (XIV w.). Cerkiew usytuowana jest na górze (2170 m.n.p.m.), na tle góry Kazbek (5047 m.n.p.m). Wieczorem powrót do Tbilisi.  4 nocleg.

Dzień 5 – 26 kwietnia 2020

Śniadanie. Wyjazd w stronę regionu Imereti, znanego z mitów greckich, jako Kolchida. Po drodze zajrzymy do rodzinnego miasta Józefa Stalina – Gori. Przejazd do starożytnego skalnego miasta Uplistsikhe (UNESCO) – dawnej siedziby władców i konkurencji Państwa Urartu. Przejazd do Batumi. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja w lokalnej restauracji. 5 nocleg.

Dzień 6 – 27 kwietnia 2020

Śniadanie. Przejazd do Batumi. . Zwiedzania Batumi, w programie – nowoczesna część miasta z bulwarem nadmorskim, Batumi Piazza, statua Medei, port Batumi (z daleka), Wieża Alfabetu, ruchoma rzeźba Ali i Nino, fontanna czaczy, meczet Orta Dzame, katedra Narodzenia NMP i inne. Czas wolny do wieczora. Kolacja w lokalnej restauracji. 6 nocleg.

Dzień 7 – 28 kwietnia 2020

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Obiadokolacja. 7 nocleg.

Dzień 8 – 29 kwietnia 2020

Odbiór pakietów śniadaniowych. Wyjazd do Kutaisi. Wylot do Polski i zakończenie wycieczki.

Świadczenia:

– przelot samolotem do Gruzji i z powrotem,

– transport w Gruzji autokarem klasy turystycznej z klimatyzacją

– zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, pokojach 2-3 os z łazienkami,

– wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji,

– obsługa pilota, usługi przewodnickie

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, degustacja wina

– butelka wody mineralnej dziennie,

– ubezpieczenie: KL do kwoty 15 000 Euro, NNW: NWI do 15 000 PLN + NWS do kwoty 15 000 PLN + NWS do kwoty 15 000 PLN oraz bagaż do kwoty 1000 PLN

Organizatorem wycieczki jest:

  Biuro Podróży
GOLD TOUR sp. z o. o.
ul. Batorego 12A
48-200 Prudnik tel.: (77) 436 38 41  email: goldtour@goldtour.eu www.goldtour.eu

Tags