„Każdy kapelusz nosić musi……..”

Klub Animacji Kulturalnej „Pegaz” działający w strukturach Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy, wystąpił w Tucholskim Domu Kultury. Zaprezentował spektakl pt „Liliowy Kapelusz”. Publiczność entuzjastycznie, brawami na stojąco, nagrodziła aktorów.

Występ w Tucholi był kontynuacją współpracy KUTW z tucholskim UTW. Dziesięć lat temu zaprezentowali oni w Bydgoszczy spektakl kabaretowy na Dzień Seniora. Słuchacze TUTW uczestniczyli również w wykładzie i imprezie tematycznej ( obrzędowość polska) prowadzonej przez animatorkę Renatę Repińską. Rodzinni przewodnicy KUTW mieli zaszczyt oprowadzać po Bydgoszczy grupę seniorów z Tucholi.
Wizyta KUTW-owiczów w Tucholi była spotkaniem dobrych znajomych. Był występ, ciastka i pyszna kawka. Po spektaklu „Liliowy kapelusz” refren piosenki „Każdy kapelusz nosić musi….” nuciła cala sala.
Umówiliśmy się już na kolejne spotkanie wiosną, tym razem w Cekcynie – mówi autorka scenariusza, reżyserka, prowadząca i występująca na scenie animatorka kultury, Renata Repińska.