Spotkanie tekstylnych bliźniaków

W Klubie „Casimirus” Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy odbyło się spotkanie z Maciejem Szawelem, właścicielem biura podróży. Gość z Łodzi przedstawił nam swoją miłość do Grecji. Spowodowała ona , że pół roku mieszka w Polsce, a drugą połowę w pięknej słonecznej, pachnącej i smacznej Grecji.
Spotkanie z p. Maciejem było niezwykłe. Sala klubu Casimirus ledwo pomieściła wszystkich zainteresowanych. Poza prezentacją osobliwości Grecji mieliśmy również okazję poznać jej smaki. Skosztowaliśmy chałwę z Salonik, greckie galaretki – lukumi, ciasteczka, wafelki, rurki i włosy chałwy. Degustowaliśmy również białe i czerwone wino – wspomina podróżniczka, Urszula Puzowska.
– Zauroczeni piękną prezentacją, postanowiliśmy wybrać się do tego, pięknego kraju. Zaproponowaliśmy Prezesowi Biura Podróży przygotowanie oferty na wrzesień 2020. Zasugerowaliśmy uwzględnienie noclegów tranzytowych w Serbii. Cena za 11 dni pobytu w Grecji jest rewelacyjna. Niewiele wyższa od ofert ośrodków nadbałtyckich – ocenia Halina Czarnocka.
Spotkanie było bardzo udane. Pan Maciej szybko złapał bardzo dobry kontakt z naszymi seniorami. Nawiązana przyjaźń naznaczona jest chyba jakąś wyjątkową siłą. Jakież było moje zdziwienie, widząc, że nasz gość jest ubrany w kurteczkę o wzorze mojej bluzki – śmiejąc się mówi organizatorka spotkania, Bożena Sałacińska.


Tags