ADHD - aktorów i widowni
czwartek, 01, czerwiec 2017 14:45 Bożena Sałacińska

Na zakończenie Casimirus-a

W środowym spotkaniu członków Klubu "CASIMIRUS", działającego w ramach Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, seniorzy bawili się szampańsko. Okazją był miniony Dzień Matki.

- W Klubie gościliśmy naszą słuchaczkę, Helenkę Wyrzykowską, osobę niezwykle utalentowaną. Nasza KUTW-owiczka pisze wiersze, skecze, ozdabia kwiatami środowisko swoje i przyjaciół. Jest członkiem Zespołu "Kołaczkowianki". Chętnie prezentuje swoje wiersze na spotkaniach autorskich - mówi z dumą Bożena Sałacińska..

- Helenka zaprezentowała wiersze patriotyczne, religijne. Ze łzami w oczach recytowała wiersze o matce, córce. Inne emocje prezentowała recytując wiersze o tematyce zartobliwej,humorystycznej.Jej występ urozmaicił żeński zespół wokalny ADHD z Janowca Wielkopolskiego. Trzy panie mają w swoim repertuarze m.in. piosenki z tekstami Heleny. Utwory wykonywane przez Irenę, Janinę i Jadzię rozbawiły publiczność do łez - wspomina Janina Gozdek.

- Na akordeonie grał Roman Bleja, dyrygent najstarszego w Polsce Chóru "Harmonia". Pan Roman na stałe współpracuje z grupą ADHD oraz "Kołaczkowiankami" z Kołaczkowa  - uzypełnia Helenka Wyrzykowska.

- Brawami na stojąco podziękowaliśmy Helence i Jej Przyjaciołom za wspaniały wsystęp. Były bisy, kwiaty i drobne upominki dla Artystów. Mam nadzieję, że spotkamy się ponownie w nowym roku akademickim - mówi z uśmiechem Wanda Cybulska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/adhd-aktorow-i-widowni#sigProGalleriad6140b5fc3

Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

 

Komentarze   

 
0 #7 Gosia 2017-06-03 18:39
Bardzo sie cieszę z udanego występu mojej przyjaciółki a jej kwiatki,jeszcze wiecej napawały mnie duma bo moja nauka nie poszła w las i jestem bardzo zadowolona z takiej pracowitości Heleny pozdrawiam i do zobaczenia Małgosia
Cytować
 
 
+1 #6 Danuta 2017-06-03 08:12
Helenko jesteś Wielka!!! szkoda ,ze nie mogłam uczestniczyć w tak pięknym spotkaniu,ale całym sercem byłam z wami :)
Cytować
 
 
+1 #5 BożenaS. 2017-06-01 18:49
Irenko,Janinko, Jadziu, Romku - jesteście Wielcy!
Wasze "ADHD" pasuje do naszego, dlatego musimy się spotkać ponownie! Już dzisiaj ZAPRASZAMY na występ wspólny z naszą Helenką!
Cytować
 
 
+3 #4 BożenaS. 2017-06-01 18:39
Spotkanie z kwiatami i poezją Helenki,odbyło się dzięki dużemu zaangażowaniu Mieci,Ali,Basi, Janinki w przygotowanie sali.
Dziękujemy również tym KUTW-owiczkom,k tóre posprzątały salę po spotkaniu.
Cytować
 
 
+2 #3 BożenaS. 2017-06-01 18:36
Spotkanie odbyło się w sali ozdobionej sztucznymi kwiatkami wykonanymi przez Helenkę.Nauczył a się tej pięknej sztuki od Małgosi.Nasza poetka dogoniła chyba swoją mistrzynię rękodzieła...
Cytować
 
 
+1 #2 BożenaS. 2017-06-01 18:32
Helenka dziękuję za chwile zadumy, refleksji i humoru. Piszesz piękne utwory,które rozumiane są przez wszystkich słuchających.
Cytować
 
 
+4 #1 WI - FI 2017-06-01 16:17
Po wsi chodzi z gipsem spacerem, pisze poezje sercem szczerem. Mieszka w Kołaczkowie - HELENA się zowie. No i zaraziłaś nas swoim talentem. Ukłony dla zespołu !!!!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz