Akwedukty z masłem
piątek, 29, wrzesień 2017 21:57 Bożena Sałacińska

 Wycieczka z BYLOTEM

Słuchacze KUTW zostali zaproszeni przez grupę inicjatywną "Bory Tucholskie dla Seniora"  do  zwiedzenia Szlaku Trzy Akwedukty. . Atrakcje i historię Tucholi przedstawiły panie, które niedawno ukończyły kurs przewodników turystycznych.

Następnym bardzo ciekawym punktem, były zajęcia warsztatowe polegające na ręcznym wyrobie masła wraz z jego degustacją.
- Narzędziem do "produkcji" masła była maleńka prosta maselnica, która nam  wszystkim dała wiele radości. Zrobine osobiście masełko z wiejską kromką chleba  było wspaniałe i do tego maślanka - palce lizać, relacjonuje Lila Kazubowska.

- Kolejną miejscowością była Woziwoda. Wszyscy uczestnicy wycieczki z przerażeniem patrzyli na to, co zostało z Borów Tucholskich po sierpniowym katakliźmie. Nadleśniczy, Waldemar Wecel zapoznał uczestników z historią powstania Trzech Akweduktów na rzece Brdzie i Kanale Bydgoskim. Nastrój poprawiła nam pyszna kawa oraz smaczne ciastko - mówi Zbigniew Wypijewski.

- Wysportowana grupa seniorów pojechała rowerami do Fojutowa, a mniej sprawni, zajęli wygodne miejsca w autokarze.  W   restauracji w Fojutowie zjedliśmy smaczny obiad. Potem  zwiedziliśmy główny akwedukt,  do którego podjechaliśmy tramwajem konnym. Dla mnie to była super atrakcja - mówi z uśmiechem, Lidia Pielarska.

Wyjazd był niezwykle atrakcyjny i udany. Dopisała nam pogoda. Moglibyśmy podziwić Złotą Polską Jesień  w Borach Tucholskich. Słowa podziękowania za tak udany pobyt należą się przewodniczkom z Tucholi oraz kierownictwu  Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej "ByLOT".

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/akwedukty-bory-tucholskie#sigProGalleria88c6e1bde5

Zdjęcia: Tadeusz Kochański, Jadwiga Obrzeżgiewicz
Tekst: Jadwiga Obrzeżgiewicz

 

 

Komentarze   

 
+1 #2 Uczestnicy: 2017-09-30 12:33
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, cena / 10 zł / z przejazdem, wyżywieniem i masełkiem na wynos do udźwignięcia, a wszystko za sprawnie działającą naszą stroną i komunikatami za co serdecznie dziękujemy.
Cytować
 
 
+2 #1 barkoch 2017-09-30 11:32
Mieliśmy okazję zobaczyć jak urosły nasze dęby/na zdjęciu Renata i dwie Basie oczywiście przy małym dębie/,które posadziliśmy 17.10.2014 r z okazji święta drzewa wyprawę m.in. do Nadleśnictwa Woziwoda zorganizowała nasza koleżanka Renata Repińska.
Cytować
 

Dodaj komentarz