Ananasy z naszej klasy
poniedziałek, 13, listopad 2017 19:08 Bożena Sałacińska

 Trening zdolności poznawczych

Nowi słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy ambitnie uczestniczą w zajęciach rozwijających m.in. zdolności poznawcze takie jak: pamięć, uwaga, koncentracja.
W grupie panują typowe zasady szkolne. Uczestnicy ściągają, rozmawiają w czasie zajęć, śmieją się.  Chętnie podpowiadają, dzieląc się w ten sposób swoją wiedzą z innymi.
Atmosfera zajęć jest wspaniała. Wszyscy łącznie z prowadzącą zajęcia Bożeną Sałacińską ćwiczą swoje szare komórki, aby były one jak najdłużej sprawne.

Po dwóch zajęciach uczestnicy kursu potrafią zapamiętać 10 informacji po jednorazowym ich podaniu. Odtwarzają je swobodnie w dowolnej kolejności. Bez trudu wskazują np. siódme państwo europejskie pod względem powierzchni i np.  władców o imieniu  Władysław  z Dynastii Piastów. Każdy uczestnik kursu  potrafi określić, który z Piastów panował wcześniej lub później w stosunku do wskazanego króla.

W dalszej części kursu realizowane będą zagadnienia związane z zapamiętywaniem dużej parti materiału, uczenia się słówek z języka obcego, zapamiętywania dat, szybkiego czytania. Każdy będzie mógł sprawdzić procent zapamiętania i rozumienia czytanego tekstu. Chętni będą mogli sprawdzić również swój poziom IQ.

Kolejne zajęcia dopiero 4 grudnia o godz. 10-oo w naszej sali 016c, w budynku E, przy ul. Chodkiewicza 30.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/ananasy-z-naszej-klasy#sigProGalleria54c850a84f

Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Dodaj komentarz