"Andrzejki" z dobrą wróżką
niedziela, 27, listopad 2016 19:25 Bożena Sałacińska

 Zabawa w Hotel Parku

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy na miejsce „ANDRZEJKOWYCH” szaleństw wybrali ponownie przestronne salę restauracji PARK HOTEL.

W czasie zabawy JAK ZA DAWNYCH LAT nie zabrakło przebojów z lat młodości. Były tańce i chóralne śpiewy.  Przewodnikiem po piosenkach z lat 70 i 80-tych był niezawodny jak zwykle JUREK PATERSKI. Głównym punktem programu były tradycyjne wróżby andrzejkowe. Halinka Idzikowska - Banasiak  wcieliła się we wróżkę jak z bajki. Wystąpiła w białej sukni z 5 metrowym trenem. Pochylona nad księgą horoskopów, wszystkim chętnym przedstawiała to, co ich dobrego czeka w przyszłości.

Na zakończenie zabawy Halinka, wykazując się dużym poczuciem humoru, ubrała  suknię  PRIMABALERINY.  W tym stroju wystąpiła z Andrzejem Zasadą. Parodiowali casting do zespołu "Kazimierki". W zabawie uczestniczyła  trójka Andrzejów. Solenizanci zostali uhonorowani drobnymi upominkami i życzeniami stu lat.

Miłym akcentem imprezy była wizyta Ireneusza Nitkiewicza, Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD. Dyrektor Biura Poselskiego Janusza Zemke wystąpił w roli św. Mikołaja. W imieniu europosła Janusza Zemke wręczył wszystkim uczestnikom zabawy podarunkowe kalendarze na rok 2017. W części artystycznej wystąpiły rodzinne grupy Zasadów i Kochańskich. Nie zabrakło również indywidualnych, spontanicznych wystąpień.

- W skład menu imprezy ANDRZEJKOWEJ wchodził: rosół z makaronem i rolada drobiowa z pieczarkami. Na deser serwowano pyszne domowe ciasta oraz gorące napoje i różnego rodzaju soki.   A wszystko za jedyne 50 zł od osoby.  Kwota ta wystarczyła również na opłacenie muzyki na żywo w wykonaniu Jurka Paterskiego  - mówi organizatorka zabawy,  Jadwiga Obrzeżgiewicz

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/andrzejki-z-dobra-wrozka#sigProGalleriac5485bcda1

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Lila Kazubowska. Tadeusz Kochański

 

Komentarze   

 
+1 #7 Janusz Zemke - mail 2016-11-30 11:58
Dobry wieczór
Wiem, wiem, że zabawa była wspaniała, bardzo dziękuję za zdjęcia, a kalendarze niech dobrze Wam służą.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w społecznej robocie
Janusz Zemke
Cytować
 
 
+3 #6 WI - FI 2016-11-28 16:43
A HALINKA - cud dziewczynka, wróżyła, przepowiadała i tylko nie wiadomo czy tym naszym " czarusiom " nie mówiła tego co oni chcieli-by usłyszeć. Te całuski, wchodzenie pod sukieneczkę wodzenie wzrokiem mogą być tego dowodem.
Cytować
 
 
+1 #5 BożenaS. 2016-11-28 12:06
Uczestnikom dziękuję za stworzenie miłej atmosfery podczas wspólnej zabawy. Czekam już na następne takie wydarzenia.
Cytować
 
 
0 #4 BożenaS. 2016-11-28 12:04
Spontanicznie wieczór uprzyjemnili nam nasi uzdolnieni aktorzy - Kochańscy, Zasadowie, Lilka Kazubowska oraz Zosia Jaworska.
Dziękuję!
Cytować
 
 
+2 #3 BożenaS. 2016-11-28 12:02
Super podziękowania należą się naszej kreatywnej Halince Idzikowskiej - Banasiak za przygotowane niezwykłych atrakcji zabawy.
Cytować
 
 
+1 #2 BożenaS. 2016-11-28 12:00
Bardzo serdecznie dziękuję Jadzi Obrzeżgiewicz za zorganizowanie wspaniałej zabawy "Andrzejkowej"
Cytować
 
 
+1 #1 Basia P 2016-11-27 20:38
Wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania tak świetnego spotkania bardzo, bardzo dziękuję za ich wkład pracy.
Atmosfera, muzyka i jedzonko -wszystko to było wspaniałe.Szcze gólne podziękowania dla Jadzi.
Cytować
 

Dodaj komentarz