Bielicka, Demarczyk, Bodo i Belmondo?
niedziela, 05, czerwiec 2016 18:13 Bożena Sałacińska

 

 Sukces grup artystycznych KUTW we Włocławku

 

We Włocławku odbyło się I Kujawsko - Pomorskie Forum Seniorów. Towarzyszyła jemu prezentacja dorobku i osiągnięć artystycznych seniorów. Środowisko bydoskie reprezentowali słuchacze KUTW oraz UTW przy UTP.

- Byliśmy najliczniejszą grupą artystyczną. Reprezentowali nas: "Kazimierki", "Teatrzyk" Elki Rogowskiej, duet kabaretowy Kochańskich oraz utytułowani malarze: Elka Rogowska oraz Zbyszek Wypijewski. Nie dojechał złoszony Zespół Wokalny "A-nutki" z powodu choroby dyrygentki. Wśród widzów było 12 dumnych KUTW-owiczów, ktorzy mieli okazję oklaskiwać udane występy kolegów i koleżanek - wspomina Basia Piłat.

- Nasi debiutanci - Zespół Tańca Dawnego "Kazimierki" zaprezentował pięć tańców z epoki naszego patrona, Króla Kazimierza Wielkiego.Grupa przyjęta została przez widownię entuzjastycznie. Po występie fotografowani byli przez obecnych fotoreporterów. Lonia udzieliła również wywiadu lokalnej telewizji - mówi Krysia Mitkowska.

- Duet kabaretowy w składzie Basia i Tadeusz Kochańscy rozbawili widownię do łez. Zaprezentowali dwa skecze i dwa monologi. Obecni na widowni seniorzy mówili o Basi, że swoim kunsztem aktorskim dorównuje Hance Bielickiej. Miło było słuchać równie tego, że Tadzia nazwano bydgoskim Bodo - uzupełnia Maja Puchalska.

- Po duecie, wystąpił "Teatrzyk" w czteroosobowym skladzie. Przedstawili oni piosenki i wiersze Anieszki Osieckiej. Była chwila zadumy, powagi i refleksji. Ewa Zasada jawiła się jako czarna madonna, przypominająca charyzmatyczną Ewę Demarczyk. Cała grupa pięknie prezentowała się recytatorsko i wokalnie - dodaje Irenka Dużyk.

We Włocławku prezentowali się również nasi malarze, Elka i Zbyszek. Ich obrazy cieszyły się dużym zainteresowaniem obecnych seniorów. Każdemu starali się opowiedzieć o swojej twórczości i pasjach.

- Wszyscy uczestnicy konferencji wracali do Bydoszczy, zadowoleni ze swoich występów, pozytywnego odbioru widzów, cieszyli się z sukcesów koleżanek i kolegów. Usatysfakcjonowani byli również tym, że na osiem prezentujących się na scenie grup, trzy były nasze - KUTW. Nie było natomiast żadnego zespołu z "artystycznych UTW". Dlaczego ?  - zastanawia się Bożena Sałacińska. 

Komentarze   

 
0 #4 BożenaS. 2016-06-05 20:27
Kochani - zwróćcie uwagę na mimikę, grę aktorską naszych koleżanek i kolegów, a uwierzycie, że wszystkie występy były bardzo, bardzo, ........ udane!
Cytować
 
 
0 #3 BożenaS. 2016-06-05 20:25
Kochani! Jesteśmy wspaniali. Słyszałam od koleżanek z innych UTW, że jesteśmy kopalnią talentów! Niech tak zostanie na długie lata.
Cytować
 
 
0 #2 BożenaS. 2016-06-05 20:23
Lonia udzieliła wywiadu telewizyjnego. W sobotnim wydaniu Gazety Pomorskiej jest zdjęcie "Teatrzyku".
Cytować
 
 
0 #1 BożenaS. 2016-06-05 20:22
Dziękuję wszystkim grupom za piękne występy, które paraliżowały swoim kunsztem aktorskim, wokalnym, tanecznym. Osobne podziękowania dla kierowników, reżyserów, choreografów, za sprawą których taki sukces był możliwy.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Europejski Dzień Seniora w Bydgoszczy