Bielicka, Demarczyk, Bodo i Belmondo?
niedziela, 05, czerwiec 2016 18:13 Bożena Sałacińska

 

 Sukces grup artystycznych KUTW we Włocławku

 

We Włocławku odbyło się I Kujawsko - Pomorskie Forum Seniorów. Towarzyszyła jemu prezentacja dorobku i osiągnięć artystycznych seniorów. Środowisko bydoskie reprezentowali słuchacze KUTW oraz UTW przy UTP.

- Byliśmy najliczniejszą grupą artystyczną. Reprezentowali nas: "Kazimierki", "Teatrzyk" Elki Rogowskiej, duet kabaretowy Kochańskich oraz utytułowani malarze: Elka Rogowska oraz Zbyszek Wypijewski. Nie dojechał złoszony Zespół Wokalny "A-nutki" z powodu choroby dyrygentki. Wśród widzów było 12 dumnych KUTW-owiczów, ktorzy mieli okazję oklaskiwać udane występy kolegów i koleżanek - wspomina Basia Piłat.

- Nasi debiutanci - Zespół Tańca Dawnego "Kazimierki" zaprezentował pięć tańców z epoki naszego patrona, Króla Kazimierza Wielkiego.Grupa przyjęta została przez widownię entuzjastycznie. Po występie fotografowani byli przez obecnych fotoreporterów. Lonia udzieliła również wywiadu lokalnej telewizji - mówi Krysia Mitkowska.

- Duet kabaretowy w składzie Basia i Tadeusz Kochańscy rozbawili widownię do łez. Zaprezentowali dwa skecze i dwa monologi. Obecni na widowni seniorzy mówili o Basi, że swoim kunsztem aktorskim dorównuje Hance Bielickiej. Miło było słuchać równie tego, że Tadzia nazwano bydgoskim Bodo - uzupełnia Maja Puchalska.

- Po duecie, wystąpił "Teatrzyk" w czteroosobowym skladzie. Przedstawili oni piosenki i wiersze Anieszki Osieckiej. Była chwila zadumy, powagi i refleksji. Ewa Zasada jawiła się jako czarna madonna, przypominająca charyzmatyczną Ewę Demarczyk. Cała grupa pięknie prezentowała się recytatorsko i wokalnie - dodaje Irenka Dużyk.

We Włocławku prezentowali się również nasi malarze, Elka i Zbyszek. Ich obrazy cieszyły się dużym zainteresowaniem obecnych seniorów. Każdemu starali się opowiedzieć o swojej twórczości i pasjach.

- Wszyscy uczestnicy konferencji wracali do Bydoszczy, zadowoleni ze swoich występów, pozytywnego odbioru widzów, cieszyli się z sukcesów koleżanek i kolegów. Usatysfakcjonowani byli również tym, że na osiem prezentujących się na scenie grup, trzy były nasze - KUTW. Nie było natomiast żadnego zespołu z "artystycznych UTW". Dlaczego ?  - zastanawia się Bożena Sałacińska. 

Komentarze   

 
0 #4 BożenaS. 2016-06-05 20:27
Kochani - zwróćcie uwagę na mimikę, grę aktorską naszych koleżanek i kolegów, a uwierzycie, że wszystkie występy były bardzo, bardzo, ........ udane!
Cytować
 
 
0 #3 BożenaS. 2016-06-05 20:25
Kochani! Jesteśmy wspaniali. Słyszałam od koleżanek z innych UTW, że jesteśmy kopalnią talentów! Niech tak zostanie na długie lata.
Cytować
 
 
0 #2 BożenaS. 2016-06-05 20:23
Lonia udzieliła wywiadu telewizyjnego. W sobotnim wydaniu Gazety Pomorskiej jest zdjęcie "Teatrzyku".
Cytować
 
 
0 #1 BożenaS. 2016-06-05 20:22
Dziękuję wszystkim grupom za piękne występy, które paraliżowały swoim kunsztem aktorskim, wokalnym, tanecznym. Osobne podziękowania dla kierowników, reżyserów, choreografów, za sprawą których taki sukces był możliwy.
Cytować
 

Dodaj komentarz