Brawurowy debiut
piątek, 01, kwiecień 2016 19:08 Bożena Sałacińska

 

Obraz malowany poezją Agnieszki Osieckiej

W marcowe popołudnie zadebiutował nowy zespół, który jeszcze "roboczo" nazwa się Teatrzykiem. Na debiut wybrali sobie poezję Agnieszki Osieckiej. Grupę założyła Elka Rogowska, którą do tej pory znaliśmy jako aktywną KUTW-owiczkę, a  przede wszystkim malarkę.

- Pomysł na Osiecką  narodził się w zeszłym roku  po przeczytaniu wspomnień Passenta. Uwielbiam klimat, który tworzyli ówcześni aktorzy  z STS-u (Czyżewska ,Sienkiewicz i inni). Dla naszego pokolenia była to podstawowa rozrywka. Pracę nad programem  rozpoczęłam od wypożyczenia tomików Osieckiej. Przeczytałam  chyba wszystkie wiersze i teksty piosenek. Inspiracją dla mnie był  koncert z Opola  reżyserowany przez Magdę Umer. Usiadłam więc i napisałam scenariusz układając wiersze i teksty piosenki w całość. Andrzej Bohatyrowicz pomógł mi w opracowaniu prezentacji multimedialnej, za co serdecznie jemu dziękuję. Efekt końcowy to już praca aktorów i ich determinacja podczas wielu prób - mówi z zadowoleniem reżyserka, scenarzystka i choreografka przedstawienia - Elka Rogowska.

W programie debiutanckim wystąpili "profesjonaliści", którzy swój debiut sceniczny mają już za sobą. Występowali w kabarecie "Galimatias", Zespole Miłośników Poezji "Przebiśniegi", nadal śpiewają w Zespole Wokalnym "A-nutki".
Program artystyczny został przyjęty entuzjastycznie. Wszyscy świetnie się bawili. Powodem było to, że wszyscy widzowie mogli w nim aktywnie uczestniczyć, poprzez wspólne śpiewanie. Na kaniec KUTW-owicze bili brawa na stojąco, prosząc o bis!

- Miałam przyjemność, złożenia podziękowań Elce za brawurowe przedstawienie. Wręczyłam Jej kwiaty w imieniu koleżanek i kolegów z KUTW - mówi szczęśliwa Krystyna Cofta - Wysokińska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/brawurowy-debiut#sigProGalleria10f03ab230


 

Komentarze   

 
0 #13 BożenaS. 2016-04-10 19:17
Fotorelacja na www.glosseniora.pl
Cytować
 
 
0 #12 BożenaS. 2016-04-05 19:45
Fotorelacja na www.gazetasenior.pl www.ukw.edu.pl
Cytować
 
 
0 #11 Lilka K 2016-04-04 07:49
Dałam + do wypowiedzi Basi popieram!!!!! bawiłam się wspaniale na naszym debiucie.
Cytować
 
 
0 #10 Ewa i Andrzej 2016-04-03 17:16
Elu, serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym przedstawieniu, za próby odbywane w miłej, serdecznej atmosferze. Koleżankom i kolegom za tak ciepłe przyjęcie i za miłe słowa skierowane pod naszym adresem. Raz jeszcze serdeczne dzięki. Ewa i Andrzej
Cytować
 
 
+1 #9 Alicja 2016-04-02 18:00
Pięknie,B R A W O
Cytować
 
 
0 #8 Basia P 2016-04-02 17:30
Wielkie gratulacje dla Organizatorki Teatrzyku !!!. Elu włożyłaś w opracowanie tego przedstawienia dużo pracy a przede wszystkim serca.Wspaniale było uczestniczyć w takiej prezentacji. Jestem pod wrażeniem ! Dla mnie wspaniałą - naj,naj wykonawczynią była Ewa Z. Brawa i gratulacje dla całego zespołu.
Cytować
 
 
+1 #7 BożenaS. 2016-04-02 17:05
Elka! Pokazałaś kolejny raz KLASĘ!
Pięknie napisałaś do KUTW-owiczów Twoich
odbiorców!
Buziaki
Cytować
 
 
0 #6 Elzbieta Rogowska 2016-04-02 14:10
Moi drodzy jeszcze słowo. Teatrzyk będzie istniał i będzie dostępny dla każdego , kto będzie chciał poznać magię sceny. A więc do zobaczenia na następnych przedstawieniac h.
Cytować
 
 
0 #5 Elzbieta Rogowska 2016-04-02 14:07
Moi Kochani,zacznę może od podziękowań,ale dla publiczności.To dla Was powstał ten Teatrzyk.Najbar dziej bałam się jak to małe przedstawienie zostanie odebrane przez Koleżanki i Kolegów moich współtowarzyszy z KUTW-y .Zawsze we wszystkich projektach artystycznych najważniejszy jest odbiorca. To dla niego coś się tworzy. Tylko pełna akceptacja jakiegoś pomysłu daje satysfakcję.Dla tego najładniej jak potrafię dziękuję Koleżeństwu. A teraz podziękowania na roboczo. Tak więc dziękuję zespołowi po prostu zagrali fantastycznie.M yślę ,że nastrój ,w który nas wprowadzili udzielił się wszystkim uczestnikom. Pracowało się nam jak sądzę bardzo dobrze. Podziękowania dla naszego kolegi ( po prostu brak mi słów) Andrzeja za przygotowanie strony graficzno technicznej. Podziękowania za słowa uznania dla naszej przewodniczącej Bożenki .Podziękowania dla Krysi za piękne kwiatki od koleżeństwa i słowa,które usłyszałam ,a których nigdy bym się nie spodziewała.
Cytować
 
 
0 #4 BożenaS. 2016-04-02 12:56
Naszym "aktorom" dziękuję za pracę, której efektem było ciekawe przedstawienie ku naszej wspólnej radości.
Cytować
 

Dodaj komentarz