Bydgoski Festiwal Nauki
czwartek, 25, maj 2017 17:32 Bożena Sałacińska

 Łapią bakcyla nauki

"Złap bakcyla nauki” - to hasło festiwalu organizowanego przez środowiska akademickie i pozauczelniane. W tym roku wspólne działania podjęli: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK i Bydgoska Szkoła Wyższa.

Inauguracja festiwalu odbyła się w Auli Copernicanum. Tu można było nie tylko wysłuchać wykładu prof. Karola Kacprzaka z UAM w Poznaniu pt. „O czym śpiewają białka?”, ale też zobaczyć pokaz pt. „Paradoks kromki chleba z masłem”, który przygotowało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z Torunia. Spotkanie uświetnił występ Tobiasza Staniszewskiego, finalisty 6. edycji „The Voice of Poland”.

Najbliższe dni zapowiadają się bardzo ciekawie, bo organizatorzy przygotowali bogatą ofertę. Podzielona ona została na 7 ścieżek tematycznych: humanistyczną, przyrodniczą, społeczną, nauk ścisłych, artystyczną, techniczną i nauk o zdrowiu. Zajęcia podzielono również na grupy wiekowe: przedszkolaki, dzieci, młodzież, dorośli. W ofercie zajęć uwzględniono również seniorów. (więcej na www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl).
Zakończenie festiwalu w sobotę, dnia 27 maja na Wyspie Młyńskiej. O godz. 12-oo rozpocznie się piknik naukowo-rodzinny z licznymi atrakcjami.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/bydgoski-festiwal-nauki#sigProGalleriadaf9a87f72

Zdjęcia: Filip Kowalkowski - Express Bydgoski, Andrzej Obiała - UKW

 

Komentarze   

 
-1 #1 BożenaS. 2017-05-25 19:57
Festiwal z naszym udziałem: Lila Gajewska i "Kazimierki".
Cytować
 

Dodaj komentarz