Bydgoski Uniwersytet Otwarty
poniedziałek, 15, maj 2017 17:36 Bożena Sałacińska

 Trzynasty na liście !

"Nauka jest darem, a nie ciężkim obowiązkiem" - słowami Alberta Einsteina zainagurowano dziś działalność Bydgoskiego Uniwersytetu Otwartego. Promowanie idei uczenia się przez całe życie, edukacji nieformalnej i pozaformalnej, integracja uniwersytetów dziecięcych i uniwersytetów trzeciego wieku działających w Bydgoszczy, spotkania i warsztaty tematyczne - takie cele są stawiane przed Bydgoskim Uniwersytetem Otwartym.
Jego utworzenie to kolejna inicjatywa realizowana w ramach "Strategii Rozwoju Edukacji Miasta". Przedsięwzięcie koordynuje utworzone dwa lata temu Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju. Podczas inauguracji prezentacje wygłosili m.in.: Dorota Jasielska, psycholog z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Paweł Boguszewski, neurobiolog. Wszystkie wykłady dotyczyły budowania poczucia szczęścia, mobilizacji mózgu. W ramach inauguracji powołane zostały trzy katedry: Katedra Wiedzy Ogólnej, Katedra Zabaw Manualnych, Katedra Laboratorium Zabawy - napisał red. Łukasz Antczak z Gazety Wybrczej!

Otwarcie nowego,  13 uniwersytetu odbyło się z naszym, KUTW-owskim akcentem. Wśród zaproszonych gości była Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW. Ania Kuś, nasza specjalistka od origami, przeprowadziła pierwsze zajęcia z dziećmi z klasy II z SP 31. Tematem spotkania  była laurka i serduszko dla mamy, z okazji zbliżającego się ich święta. W czasie, gdy Ania pracowała z dziećmi, wykładom chętnie przysłuchował się Jasiu Marfiewicz. Kolejne zajęcia i wykłady planowane są jesienią 2017 roku.


 

Dodaj komentarz