Bydgoskie wzgórza
poniedziałek, 18, czerwiec 2018 19:35 Bożena Sałacińska

 Spacer miejski

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy uwielbiają spacery po Bydgoszczy. Są one ciekawe dla rodowitych bydgoszczan oraz tych, którzy zamieszkali w Bydgoszczy w różnych okresach swojego życia.
Po mieście oprawadzają seniorów wyedukowani rodzinni przewodnicy. Profesjonalny kurs dla przewodników po mieście ukńczyło ponad 20 KUTW-owiczów. Większość z nich miała już okazję samodzielego oprowadzania grup po Bydgoszczy.
Ostatni spacer ph. "Wzgórza bydgoskie, spotkanie z mistrzem Twardowskim" przygotowała Renata Repińska.
Miejscem spotkania wycieczkowiczów był pomnik Leona Barciszewskiego. Stamtąd przez Zbożowy Rynek do ul. Kujawskiej. Potem cmentarz na Wzgórzu Wolności i przejście na most Trasy Uniwersyteckiej.
- Bardzo cieszyłam się z tego, że mogłam przejść kładką nowej trasy. Trochę się wzruszyłam, ponieważ wspólnie koleżankami i kolegami z naszego uniwersytetu, brałam udział w otwarciu trasy. Wtedy jednak nie było takiej okazji, aby przejść kładką - mówi wzruszna Urszula Cackowska.
- Ostatnim punktem spaceru była japońska restauracja suhsi na ul. Toruńskiej. Po trasie, pokiwaliśmy mistrzowi Twardowskiemu, wymalowanym na dużej ścianie budynku. Mural wszystkim bardzo się podobał - wspomina Ewa Szymańska.
- Organizatorka wyprawy znalazła chyba mało znaną restaurację w Bydgoszczy. Dla wielu z nas, była ona nieznana mimo, że istnieje już 5 lat. Cieszy to, nie trzeba wyjeżdżać do Japonii, aby poczuć smak tego pięknego, odległego kraju - mówi z uśmiechem Elżbieta Żurawa.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/bydgoskie-wzgorza#sigProGalleriadb1e28ea61

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Zbigniew Szymański

 

Komentarze   

 
+1 #1 Danka 2018-06-18 19:45
dziękuję organizatorce tego spaceru - chociaż całe dorosłe życie mieszkałam w Bydgoszczy o wielu ciekawostkach i pięknych zakątkach nie miałam pojęcia
Cytować
 

Dodaj komentarz