Cenne rady podróżników
poniedziałek, 06, marzec 2017 21:56 Bożena Sałacińska

 Co wolno. co nie wolno, co wskazane w Chinach

 Na sześć tygodni przed wyjazdem do Pekinu grupy seniorów, Rada Słuchaczy KUTW zorganizowała spotkanie informacyjne z naszymi podróżnikami - Ulką i Jurkiem Puzowskimi. Ulka ze swoim mężem zwiedziła ponad 60 krajów świata. W czasie podróży przeżyli wiele przygód, zdobyli doświadczenie, którymi podzielili się z tymi, którzy wybierają się w podróż życia.

- Ulka mówiła o przygotowaniu się do wyjazdu, które nie polega tylko na szybkim  spakowaniu walizki. Trzeba dokładnie przemyśleć co zabrać, co jest istotne w danym kraju, jak zabezpieczyć dokumenty, pieniądze - relacjonuje Lilka Kazubowska.
- Jurek zwrócił uwagę na to, że należy sporządzić m.in. listę czynności, które trzeba wykonać, aby zabezpieczyć np. mieszkanie - uzupelnia Bożenka Nowicka.
- Prelegenci swoje wypowiedzi ilustrowali zdjęciami. Pokazali przywiezione pamiątki. Każdy z uczestników spotkania otrzymał pałeczki, z którymi na ten moment  nie bardzo wiedział co z nimi zrobić - śmieje się Janinka Lackner.
- Jurek powiedział nam  jak należy zachować się w samolocie podczas długiego lotu. Zaskoczeniem dla mnie było to, że nie należy zmieniać obuwia na np. wygodne laczki, z uwagi na występujące obrzęki - opowiada ze zdziwieniem Lonia Butkiewicz.
W spotkaniu uczestniczyły panie z Biura Podróży "Celtur". Była więc okazja do zadawania pytań i ostatnich ustaleń.
Jednym z nich jest to, że wszyscy wycieczkowicze jadą autokarem do Warszawy.
- Spotkanie uważam za niezwykle interesujące. Wiem na co zwrócić uwagę w Chinach, jak zabezpieczyć swój bagaż, co i gdzie kupować, co i jak jeść - mówi z zadowoleniem Maria Bąkowska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/cenne-rady-podroznikow#sigProGalleriae8bc395661

 

Komentarze   

 
0 #1 BożenaS. 2017-03-07 22:42
Biuro Podróży "Celtur" reprezentowały panie: Gabriela Śliwińska oraz Karina Tęcza
Cytować
 

Dodaj komentarz