Ćwiczyli poślizgi z kierowcą rajdowym
sobota, 19, marzec 2016 21:58 Bożena Sałacińska

 

Grupa 14 naszych studentów-seniorów doskonaliła techniki jazdy. Wychodzenia z poślizgu uczył ich jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych, Marcin Gagacki.

Komenda Miejska Policji i WORD w Bydgoszczy zorganizowali wspólnie darmowe szkolenie dla kierowców powyżej 50 roku życia. Wzięło w nim udział 30 uczestników, w tym 14 KUTW-owiczów. Warunkiem udziału w szkoleniu było posiadanie prawa jazdy kategorii „B”.

Zajęcia odbywały się w ramach programu „50+ na drodze”. Szkolenie odbyło się w dniach 18-19 marca br. Pierwszego dnia uczestnicy spotkania odświeżyli sobie wiedzę teoretyczną. Prowadzący zajęcia mł. aspirant Szymon Porażyński, z wydziału prewencji, zapoznał zebranych ze zmianami w przepisach ruchu drogowego.

- W drugim dniu zajęć stosowaliśmy w praktyce uzyskaną wiedzę teoretyczną. Na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy poznaliśmy jak stosować defibrylator AED. Zajęcia prowadził sierż. sztab. Maciej Kujawiński, ratownik medyczny – mówi Zbigniew Szymański.

- Po części praktycznej czekał nas jeszcze próbny egzamin teoretyczny. Nie wszystkim z nas udało się osiągnąć 68 punktów, czyli wymagane minimum. Mnie zabrakło 3 punktów. Na szczęście prawa jazdy nie straciłam. Surowym egzaminatorem był pracownik WORD, Krzysztof Paśnicki - opowiada  z uśmiechem Bożena Sałacińska.

- Rajdowiec Marcin Gagacki zademonstrował nam jak pokonać tor przeszkód pojazdem wyposażonym w tzw. troleje. Są to rolki zamontowane na tylnej osi pojazdu. Każdy uczestnik kursu mógł sprawdzić swoje umiejętności pod bacznym okiem rajdowca. Dzięki niemu wiem, jak zachować się w ekstremalnej sytuacji na drodze – dzieli się swoją wiedzą Basia Piłat..

- Program szkolenia adresowany był do kierowców powyżej 50-tego roku życia. Jego celem było przypomnienie podstawowych zagadnień z zakresu ruchu drogowego. Uczestnictwo w kursie dało mi możliwość zaktualizowania wiedzy i poprawienie umiejętności za kółkiem – dodaje Zosia Stefanowicz.

- Zaprosiliśmy do udziału kierowców, którzy mają prawo jazdy od kilkudziesięciu lat. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zwalczanie rutyny. Kierowcom z dużym stażem uświadomiliśmy odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruchu drogowego - podsumowuje szkolenie Tomasz Szoch z WORD.

{gallery}policja_kurs{/gallery}
 

Komentarze   

 
0 #5 BożenaS. 2016-04-16 21:16
Fotorelacja na www.zdrowy-senior.pl
Cytować
 
 
0 #4 BożenaS. 2016-04-05 19:51
Fotorelacja na www.ukw.edu.pl
Cytować
 
 
-1 #3 BożenaS. 2016-03-21 17:34
Relacja na stronie Komendy Miejskiej Policji.
Cytować
 
 
0 #2 BożenaS. 2016-03-20 15:04
Zdjęcia na Facebook - Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku!
Cytować
 
 
-1 #1 BożenaS. 2016-03-20 13:56
Serdecznie przepraszam kursantów. Mam problemy z publikacją zdjęć. Na ten moment nie potrafię naprawić błędu. Zdjęcia śmigają na Facebook. Ukażą się z pewnością na stronie WORD i Policji.
Cytować
 

Dodaj komentarz