Cztery nagrody dla KUTW !
niedziela, 20, listopad 2016 16:58 Bożena Sałacińska

 Medialny sukces "Kazimierek"

Z okazji  Światowego Dnia  Seniora  trójka  słuchaczy Kazimierzowskiego UTW oraz zespół KAZIMIERKI  zostało uhonorowanych dyplomami przez prezydenta miasta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego.

Bydgoskie Forum Seniora odbyło się w piątek, 18 listopada w sali sesyjnej Ratusza.
Oficjalnego otwarcia  Forum dokonali Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszczy oraz Ireneusz Frelichowski, Przewodniczący Bydgoskiej Rady Seniorów
Na wstępie spotkania prezydent wręczył wyróżnienia ośmiu bydgoskim seniorów oraz Zespołowi Tańców Dawnych "KAZIMIERKI", reprezentukących KUTW.
Lista odznaczonych:
1. Honorata Wilk
2. Grażyna Kufel
3. Teresa Nawrocka
4. Danuta Rybarczyk
5. Krystyna Suszczyńska
6. Bożena Sałacińska - KUTW
7. Renata Repińska - KUTW
8. Zbigniew Wypijewski - KUTW
9. Zespół Tańca Dawnego KAZIMIERKI - KUTW

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora w Bydgoszczy adresowane były głównie do osób w wieku 60+ oraz przedstawicieli podmiotów kreujących szeroko rozumianą politykę senioralną miasta. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele   Uniwersytetów Trzeciego Wieku, bydgoskich klubów seniora i organizacji pozarządowych.

Na wstępie sytuację demograficzną  Bydgoszczy, jej stan obecny i perspektywy przedstawiła Wioletta Zwara, Dyrektor Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy. O wykluczeniu społecznym seniorów mówiła dr Aldona Molesz z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UKW. O znaczeniu aktywności własnej seniorów w kreowaniu jakości życia opowiedział prof. dr hab. Roman Ossowski  z Zakładu Psychologii Ogólnej i Psychologii Zdrowia UKW.

Spotkanie zakończył panel dyskusyjny. Podczas merytorycznej dyskusji przedstawiciele różnorodnych organizacji senioralnych dyskutowali na temat zmian demograficznych w Bydgoszczy. Debata była   okazją do szerokiej dyskusji na temat walki z dyskryminacją i zapobieganiu niepełnosprawności. Była również rozmowa na temat zapewnienia seniorom odpowiedniej opieki zdrowotnej oraz równego udziału osób starszych w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/cztery-nagrody-dla-kutw#sigProGalleriaab46ce4cdb

Wydarzenie w obiektywie: Jacek Nowacki(Bydgoszcz24), Edwin Bir

 

Komentarze   

 
+3 #3 BożenaS. 2016-11-20 21:58
W najbliższym czasie ukaże się artykuł o "Kazimierkach" w Gazecie Pomorskiej
Cytować
 
 
+5 #2 BożenaS. 2016-11-20 21:56
O "Kazimierkach" ukazały się informacje w mediach lokalnych - wydanie elektroniczne (ExB, Gazeta Pomorska, Gazeta Wyborcza, Bydgoszcz24, Telewizja Senioralna. Wywiad emitowany był również w TVB - Zbliżenia.
Cytować
 
 
+5 #1 BożenaS. 2016-11-20 21:53
Bydgoskie Forum Seniora zostało zdominowane przez KUTW-owiczów. Na 9 nagród, 4 przyznano NAM!
Gratuluję nagrodzonym !
Cytować
 

Dodaj komentarz