Dni Otwarte Funduszy Europejskich
niedziela, 21, maj 2017 16:28 Bożena Sałacińska

 "Kazimierki"  w programie artystycznym

Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zorganizował w dniach 18-19 maja 2017 roku imprezy w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Była więc okazja do bezpłatnego skorzystania z obiektów sportowych (korty, basen) na co dzień dostępnych tylko dla studentów UKW. W programie przewidziano wiele atrakcji sportowych, wykłady oraz wymianę książek.

W części artystyczno - sportowej zaprezentowały się dzieci w pokazach gimnastycznych. Starsi, pokazali  walki szermiercze. Pięknie zaprezentował się Zespoł Tańca Dawnego "Kazimierki" z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Młodzież szalała  w tańcu w stylu BREAK DANCE.

- Nasze "Kazimierki" wystąpiły w sześcioosobowym składzie. Powodem są majowe wyjazdy, pobyty sanatoryjne, chwilowe niedyspozycje tancerek. Pani Marta Nowaczyk ma nowy pomysł, aby zwiększyć skład osobowy grupy tanecznej. Pragnę, aby nasi słuchacze pomogli kierowniczce grupy, w realizacji tego projektu. Jedynym sposobem jest zapisanie się i czerpanie radości z tańca - mówi Bożena Sałacińska.  


 

Komentarze   

 
0 #1 BożenaS. 2017-05-23 19:35
Dla bystrych obserwatorów - widownia na piętrze!
Cytować
 

Dodaj komentarz