Dobiegł do "Casimirus-a"
środa, 01, luty 2017 21:23 Bożena Sałacińska

 Andrzej Urbaniak - w upale, mrozie, deszczu, w dzień i w nocy

Seniorzy klubu "Casimirus", który działa w ramach Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, spotkali się z fordońskim ultramaratończykiem, Andrzejem Urbaniakiem.  Pan Andrzej jest znanym społecznikiem, prezesem Stowarzyszenia „Razem dla Fordonu” . Bieganie to jego największa pasja. Ostatnio przebiegł dla poparzonej w pożarze AMELKI, trasę z Bydgoszczy do Szczecina. Kilka lat temu w hołdzie Janowi Pawłowi II pobiegł do Watykanu. Przed Euro 2012 przebiegł trasę z Warszawy do Kijowa o długości 850 kilometrów.

Za swój największy sukces uważa ukończenie 36 godzinnego SPARTATHLONU. W czasie 34 godzin pokonał trasę 246 km. Przebiegł również przy 40 stopniowym mrozie zamarznięte jezioro Bajkał. Postanowił zarazić swoim nowym pomysłem na bieganie, mieszkańców wielkiej sypialni jaką jest Fordon.

- Spotkanie z ultramaratończykiem było bardzo ciekawe. Nasz gość swoje opowieści ilustrował filmami i zdjęciami. Zaimponowała mi ilość medali i pamiątek jakie zgromadził pan Andrzej - mówi Alina Holka.

- Bardzo imteresujące były relacje pana Andrzeja, które dotyczyły niezwykłego hartu, samozaparcia biegaczy w trakcie 36 godzinnego biegu. W wyznaczonym czasie należało pokonać aż 246 km z Aten do Sparty - mówi z podziwem Halinka Idzikowska -Banasiak.

- Mieszkańcy bydgoskiej dzielnicy Fordon, podziwiają Andrzeja Urbaniaka, przede wszystkim za propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Jest on organizatorem masowych biegów po górkach fordońskich. Z każdym rokiem ilość  uczestników jest coraz większa - mówi z dumą o swoim sąsiedzie, Andrzej Zasada.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/dobiegl-do-casimirus-a#sigProGalleria39e73143b4

 

Komentarze   

 
+2 #4 Andrzej 2017-02-04 06:49
Podziwiam u Andrzeja wytrwałość w pokonywaniu kolejnych barier. dzięki za to co zrobił dla Starego Fordonu.Andrzej Fordoniak
Cytować
 
 
+4 #3 AKa 2017-02-02 18:33
Pan Andrzej Urbaniak to niesamowity CZŁOWIEK a Jego pasja to Jego życie.Przy tym niezwykle skromny a tak wiele robi dla potrzebujących. Właśnie pomaganie innym to Jego życiowy cel.Możemy być dumni z takiego rodaka i krajana.
A Bożence wielkie dzięki za zorganizowanie spotkania z niezwykłym CZŁOWIEKIEM
Cytować
 
 
+1 #2 Lilka K 2017-02-02 17:05
Wspaniałe spotkanie z człowiekiem wielkiej pasji.
Cytować
 
 
+4 #1 basia k. 2017-02-02 16:53
Super spotkanie szkoda ,że było nas tak mało.Na pewno nie jednemu i nie jednej z nas to spotkanie zostanie na długo w pamięci i w naszych codziennych słabościach będziemy stawiali sobie p.Andrzeja za przykład , myśląc o tym ile można jak się chce.
Cytować
 

Dodaj komentarz