Dzień Kobiet jak za dawnych lat
środa, 09, marzec 2016 22:03 Bożena Sałacińska

 

Ponad 50 pań i tylko czterech panów spotkało się w dniu 8 marca na tradycyjnym Dniu Kobiet.

- Świętowanie rozpoczęliśmy od uczty duchowej. Całą grupą udaliśmy się na Wyspę Młyńską do Muzeum Wyczółkowskiego. Po nasyceniu oczu obrazami mistrza, które zaprezentowała nam starszy kustosz Ewa Sekuła-Tauer, udaliśmy się na Stary Rynekopowiada Alinka Holka.

- Po krótkim spacerze bydgoską Starówką, poszliśmy jak zwykle  do restauracji "Ratuszowa". Tam, czekała na nas niespodzianka przygotowana przez Danusię Kulas wraz z sekcją wolontariacką. Koleżanki zakupiły kwiaty dla wszystkich Pań, które uroczyście wręczał Andrzej Zasada. Jak za dawnych lat była "rąsia", buźka, goździk. W restauracji, w nieskrępownej atmosferze, przy lampce wina, wspominaliśmy "Dni Kobiet" z czasów naszej młodościwspomina Basia Frąszczak.

- Nam tego dnia przypadła rola służebna. Jako, że panowie na KUTW stanowią mniejszość, tego dnia wcieliliśmy się w rolę giermków obsługujących nasze księżniczki. Mieliśmy okazję do rozdawania całusów, co robiliśmy z ogromną przyjemnościąmówi z uśmiechem jeden z męskich rodzynków, Maciej Banasiak.

- Bożena Sałacińska w swoim wystąpieniu złożyła życzenia wszystkim Paniom. Podziękowała Mieci i Danusi za zorganizowanie wspaniałego spotkania z okazji naszego święta. Poinformowała również, że najlepszym dla nas prezentem jest to, że już niedługo będziemy dysponowali własną salą na UKW. Będziemy tam organizowali spotkania, które będą naszą wspólną  radością - uzupełnia Basia Marcinkiewicz. 

Komentarze   

 
0 #5 Halusia 2016-03-12 15:38
Wszystkim zaangażowanym w zorganizowaniu dla słuchaczy spotkania w Dniu Kobiet serdecznie dziękuję .Tradycja została zachowana.
Cytować
 
 
+1 #4 BożenaS. 2016-03-09 22:18
Managerowi restauracji dziękujemy za prezent w postaci upustu cenowego za smaczne winko!
Cytować
 
 
+1 #3 BożenaS. 2016-03-09 22:16
Bardzo dziękuję całej sekcji wolontariackiej za przygotowanie miłej niespodzianki! Mieci natomiast gratuluje pomysłu zorganizowania wyjścia do muzeum w dniu naszego święta.
Cytować
 
 
0 #2 BożenaS. 2016-03-09 22:14
Przy wyjściu z restauracji czekała na nas kolejna miła niespodzianka. Kwiatami obdarowywali Panie, pracownicy "Zielonych Arkadów"
Cytować
 
 
0 #1 BożenaS. 2016-03-09 22:09
Fotorelacja na www.glosseniora.pl, www.gazetasenior.pl, www.ukw.pl
Cytować
 

Dodaj komentarz