Elka Łukomska w "Kamienicy 12"
środa, 08, czerwiec 2016 17:05 Bożena Sałacińska

 

 Kolejna prezentacja dorobku artystycznego

W "Kamienicy 12" przy ul. Długiej zaprezentowała swoje obrazy Elka Łukomska. Jest to Jej kolejny wernisaż.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się poeta Zdzisław Pruss, artysta malarz - Stanisław Stasiulewicz. Byli również   bydgoscy malarze, z którymi współpracuje nasza utalentowana koleżanka.Najliczniejszą grupę stanowili słuchacze KUTW.

- Wystawę otworzył Stanisław Stasiulewicz. Przedstawił Elkę jako utalentowaną kolorystkę. Podziwiał jej talent i determinację w dążeniu do ideału. Następnie zabrała głos sama autorka prac. Opowiedziała o swojej drodze i pasji do tworzenia, utrwalania tego, co spostrzega podczas spacerów - relacjonuje Ania Kaźmierczak.

Przewodnicząca Rady, Bożena Sałacińska, opowiedziała o początkach pracy twórczej seniorów na KUTW, o pierwszych zajęciach plastycznych w Ostromecku, które początkowo prowadziła Hanna Parucka. Z tej grupy wyłoniły się największe talenty. Wśrod nich znalazła się - Elka, która pernamentnie kontynuuje swoją edukację.  Korzysta z warsztatów plastycznych, plenerów artystycznych z wybitnymi bydgoskimi plastykami. Efektem jej pracy jest obecny wernisaż, z którego wszyscy jesteśmy dumni.


Zdjęcia: Bożena Salacińska i Edwin Bir


 

Komentarze   

 
0 #4 Ela Rogowska 2016-06-09 10:42
Elu gratuluję . Piękna wystawa .
Cytować
 
 
0 #3 Elka Ł.. 2016-06-09 08:03
Bożenko,raz jeszcze serdecznie dziękuję za aktywne uczestnictwo podczas wystawy moich obrazów i za permanentną promocję naszej twórczości plastycznej.Bar dzo dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom z KUTW-i pozostałym gościom.Swoją obecnością sprawiliście mi ogromną radość.Moi znajomi artyści to Waldemar Malak i Waldemar Kornacki.
Cytować
 
 
0 #2 BożenaS. 2016-06-08 21:35
Elka! GRATULUJĘ! Dziękuję również za wystawę w naszej sali.
Cytować
 
 
+1 #1 BożenaS. 2016-06-08 21:34
Prace Elki można oglądać również w naszej sali do końca roku akademickiego. Na przełomie października i listopada Elka oraz pozostali malarze zaprezentują swoje obrazy na wystawie zbiorowej w Bibliotece Głównej UKW.
Cytować
 

Dodaj komentarz