Elka Rogowska laureatką IX Juwenaliów w Warszawie
piątek, 24, czerwiec 2016 16:11 Bożena Sałacińska

 Elka naszą dumą i radością

Elka Rogowska jest laureatką IX Juwenaliów w Warszawie.W kategorii literatura zajęła III miejsce. Na konkurs przesłała opowiadanie, które jest częścią dużej całości. Nasza koleżanka pisze książkę o NAS - o seniorach!

- Jest to opowiadanie o kobiecie, która po przejściu na emeryturę próbuje odnależć się w nowej rzeczywistości.Chcąc przystosować się do niej, poszukuje swojego miejsca. W  sposób humorystyczny  przedstawiam sceny , które rozgrywają się na oczach bohaterki. Wraca ona do przeszłości z nostalgią, idealizując niektóre fakty. Książka inspirowana jest  moim pobytem na KUTW. Jest to wytwór  mojej wyobrażni. Miejsca i zdarzenia są często autentyczne, a bohaterowie fikcyjni  - mówi z uśmiechem laureatka.

Elka Rogowska - to niezwykle utalentowana  KUTW-owiczka. Jest płodną malarką. Niedawno miała wernisaż swoich prac w Klubie "Modraczek". Aktualnie przygotowuje się do przeglądu plastycznego, który odbędzie się w Toruniu. Kilka miesięcy temu utworzyła "Teatrzyk". Jest jego scenarzystką, reżyserem, choreografem, scenografem. Z powodzeniem wystawiła przedstawienie pt. "Obraz malowany poezją Agnieszki Osieckiej". Prezentowała go KUTW-owiczom oraz w klubach seniorskich w Bydgoszczy. Jej grupa teatralna zaprezentowała się również brawurowo we Włocławku, podczas imprez towarzyszących I Kujawsko - Pomorskiemu Forum Seniorów.
Nasza laureatka cały czas doskonali swój warsztat malarski. Korzysta z warsztatów plastycznych prowadzonych przez bydgoskiego artystę, Stanisława Stasiulewicza. Elka bierze udział w projektach "Sztuka w samo południe", "Piątki ze sztuką", chodzi na niemal wszystkie wystawy i wernisaże. Brała udział w warsztatach literackich, poszerzając sobie wiedzę na temat konstruowania wypowiedzi pisemnej. Ich efektem jest  nagrodzona praca konkursowa.


 

Komentarze   

 
0 #3 BożenaS. 2016-06-29 15:15
Wyniki konkursu - literatura
http://www.fundacjaave.nazwa.pl/p…/PROT%20JUW%20LIT%2016.pdf
Cytować
 
 
+1 #2 Anulka 2016-06-24 19:16
serdeczne gratulacje Elu! I tak trzymaj! Jesteś wszechstronna artystycznie! idziesz jak burza! Ta książka może być całkiem interesująca! Weny twórczej życzę!
Cytować
 
 
+1 #1 BożenaS. 2016-06-24 16:28
Elka! Gratuluję z całego serca. Cieszy mnie Twój sukces w dziedzinie, o której nie wszyscy w ogóle wiedzieli. KUTW-owicze z pewnością nie przypuszczali, że masz jeszcze czas na pisanie opowiadań. Życzę, aby Twoje dzieło ukazało się drukiem!
Cytować
 

Dodaj komentarz