U Króla Sukcesu

 W prywatnej galerii

Zbyszek Wypijewski jest dwukrotnym laureatem konkursu plastycznego im. Teofila Ociepki.

Ze swojego mieszkania zrobił ogromną galerię. Obrazy są na scianach, w korytarzu, przedpokoju poprostu wszędzie. Autor tych prac, nie jest w stanie określić jak liczna jest jego galeria. Jak ma wenę, jednego dnia jest w stanie namalować kilka obrazów. Jest maksymalistą. Zanim zaczął malować był kolekcjonerem. Zbierał wszystko, co wpadło Jemu w oko, co miało wartość sentymentalną. Jak wtedy wyglądało mieszkanie Zbyszka, można obejrzeć wchodząc w zakładkę - Sylwetki.

Zbyszek jest bardzo miłym, pogodnym człowiekiem. Dlatego właśnie spora grupa KUTW-owiczów brała udział w uroczystości wręczenia nagrody. Były kwiaty i ogromna radość z tego, że mamy tak wspaniałego, niezwykle uzdolnionego kolegę. Zbyszek skoncentrował się teraz na malowaniu obrazów, ale jest również poetą, wspaniałym recytatorem, grał również w naszym kabarecie.

Galeria Zbyszka jest chętnie odwiedzana przez naszych słuchaczy, koleżanki i kolegów z innych UTW. Gościli u Niego również
pracownicy galerii sztuki, profesjonalni malarze.

Zbyszek Wypijewski będzie prezentował swoje prace w konkursie plastycznym pn. „Kolorowy trzeci wiek”. Odbędzie się on dnia 6 pażdziernika w Toruniu. Tam KUTW również reprezentować będą: Elżbieta Łukomska - ubiegłoroczna laureatka tego konkursu, Elżbieta Rogowska i Teresa Wiśniewska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/feed/com_content/1708#sigProGalleria763502ab47

Zdjęcia: Micia Knitter

 

Komentarze   

 
+1 #4 Danka 2016-09-09 08:21
Wiele wolnych chwil poświęcił,wiele zmarnował?
Pokazał wszystkim co w sercu chowa.Dzieła z jego ręki na próżno nie powstają całe oblicze Zbyszka przedstawiają.K icz i bohomazy mówią pokątnie,zbyt dużo kolorów i buzie trójkątne,lecz w tym cały urok nagością liźnięte,czego nie masz w naturze w obrazie ujęte :) Serca raduje w bajkowy świat wprowadza.Każdy patrzy inaczej na dzieła Naszego Malarza :)
Cytować
 
 
+1 #3 Danka 2016-09-09 07:14
Bardzo miło wszystkim ,ze Zbyszek został nagrodzony za swoje niesamowite dzieła !Zbyszku nie spoczywaj tylko twórz!,a nagrody będą jeszcze wyższe :)
Cytować
 
 
+3 #2 WI - FI 2016-09-07 21:43
ARTYSTA musi mieć widza. Nie ma żelaznych reguł czy ustaw określających "artystę" - talentu nie da się nauczyć, a Zbigniew nagrody zdobywa - stąd incjatywa oddolna i wystawa prywatna. Zbyszek jest chory na malowanie i tworzy obrazy nietuzinkowe. Na polecenie MIECI tworzymy portfolio z załącznikami utwierdzającymi filozofię człowieka wolnego.
Cytować
 
 
+3 #1 BożenaS. 2016-09-07 20:49
Całej "Czwórce" naszych malarzy życzę sukcesów w Toruniu. Jeśli tylko będę mogła, chętnie pojadę do Torunia, aby usłyszeć wyniki konkursu z naszymi malarzami w roli głównej.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Wyprzedzały ciężarów...

   Rowerzyści pokonali siebie


Więcej...

Zioła w sztuce i kul...

   Inauguracja kolejnego sezonu "Sztuki w samo poludnie"


Więcej...

Pierwszy - zapowiedz...

   Koncert w Ogrodzie Botanicznym UKW


Więcej...
«
»