Integracja na spektaklu

 "ŻUKI" mają 30 lat

Integracja bydgoskich seniorów na spektaklu zespołu” Żuki”.

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora w sali kinoteatru Adria odbył się w sobotę, 21 października spektakl pt. „Tribute to the Beatles”.  Okazją ku temu była 55. rocznica pierwszego publicznego występu Zespołu „The Beatles”.
W ten sposób zespół „Żuki” uczcił również 30-lecie swojego istnienia. W widowisku poza muzykami  wystąpił Teatr Tańca „Brax” z Pałacu Młodzieży oraz Teatr Witryna. Spektakl był połączeniem różnych form artystycznej ekspresji począwszy od teatru, tańca i muzyki poprzez plastykę, multimedia i słowną narrację. Była to więc niepowtarzalna okazja do posłuchania muzyki swojej młodości w wyjątkowej aranżacji. Po dwóch godzinach spędzonych przy najbardziej znanych przebojach Wielkiej Czwórki z Liverpoolu cała sala zatańczyła twista.
Po koncercie, w sąsiedniej sali,  seniorzy z bydgoskich  uniwersytetów   integrowali się na parkiecie przy  muzyce w wykonaniu Joachima Perlika.
 - Europejski Dzień Seniora  był okazją, aby bydgoscy seniorzy czuli się docenieni. Żeby wyszli z domu i przypomnieli sobie lata młodości. Była to również okazja do posłuchania dobrej muzyki oraz do tańców na parkiecie   które seniorzy bardzo lubią - mówi Anna Jarocińska z UTW przy MCK.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/feed/com_content/2161#sigProGalleria7b4b8eef76

Zdjęcia: Wojtek Holc, Bożena Sałacińska
Tekst: Radosław Sałaciński

 

Komentarze   

 
0 #1 Anulka 2017-10-22 18:32
Wczorajsza impreza potwierdziła,że wspólne działania artystyczne integrują Seniorów! Dziękuję za wspaniałą,kulto wą muzykę w wykonaniu nie starzejących się "Żuków", przepiękną inscenizację teatralno-tanec zną w wykonaniu młodych, zdolnych ludzi z Pałacu Młodzieży pod wodzą Beaty Rewolińskiej i Romana Baranowskiego! Dziękuję Organizatorom!L iczę,że to nie była ostatnia integracyjna artystyczna impreza!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Łezka na rękopisie

   Spotkanie autorskie


Więcej...

Przeszłość z przyszł...

   Słuchacze KUTW w Toruniu


Więcej...

Polskie Carcassonne

   X - lecie Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego


Więcej...
«
»