Już nie zatańczy

 Teresa Mondraszewska nie żyje

Dnia 9 marca 2018 roku pożegnaliśmy "Kazimierkę" Terenię MONDRASZEWSKĄ.. Po ceremonii pogrzebowej Janina Lackner, członek Rady Słuchaczy oraz tancerka Zespołu Tańca Dawnego "Kazimierki" powiedziała:
Kochajmy ludzi,  bo tak szybko odchodzą!
TERENIU!
 Dziś z żalem Cię żegnamy. W głębokiej zadumie zastanawiamy się kim byłaś? Jak żyłaś? Byłaś słuchaczką Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy oraz  "Kazimierką",  jak każda z nas. Byłaś z nami od momentu powstania zespołu. Byłaś dobrą uczynną i życzliwą koleżanką. Osobą bardzo skromną, posiadającą dar mądrości życiowej i taką na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.
Jak żyłaś?  Życie Cię nie rozpieszczało.  Zdarzeń i marzeń było wiele, na Twej drodze.   Ostrych kamieni też nie brakowało. Ale w trudnych chwilach umiałaś zachować pogodę ducha. Mimo przykrości kochałaś i wybaczałaś. Dziś nie każdy to porafi.
Cieszyłaś się z każdego drobiazgu. W każdym człowieku widziałaś tylko dobro. Choć choroba dawała już o sobie znać, chciałaś do nas wrócić. Tak to wszystko Cię interesowało co robimy, jaki mamy program do realizacji. Niestety tą podjętą walkę o życie przegrałaś.  Wspominam nasze ostatnie spotkanie. Choć byłaś słaba, byłaś  radosna i pełna optymizmu. Niech dobry miłosierny Bóg na wysokim niebie widząc Twoje życie, Twoje czyny nie będzie Twoim sędzią lecz Zbawicielem. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/feed/com_content/2291#sigProGalleria569030effe

Zdjęcia: Bożena Sałacińska

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Dnia 4 marca 2018 roku zmarła Teresa MONDRASZEWSKA, tancerka Zespołu Tańca Dawnego "Kazimierki".
- Udział w zespole dał Jej wiele satysfakcji i radości. Opowiadała to podczas mojej wizyty u Niej z Janinką Lackner.  Byłyśmy u Tereni 3 tygodnie temu. Była radosna, pogodna, miała jeszcze wiele planów - wspomina Bożena Salacińska.
- Przekazałam Tereni kwiaty wykonane przez nasze koleżanki z grupy rękodzieła artystycznego. Terenia przyjęła je entuzjastycznie - dodaje wzruszona Janina Lackner.

Pogrzeb "Kazimierki" odbędzie się w piątek o godz. 13-oo na cmentarzu na ul. Wyszyńskiego.
Cześć Jej pamięci! 

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/feed/com_content/2291#sigProGalleria4f1385dd24

Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Komentarze   

 
0 #2 Jadwiga Młynarzyk 2018-03-06 18:59
W imieniu Rodziny zmarłej Tereni powiadamiam że pogrzeb odbędzie się w piątek 9 marca 2018 na cmentarzu Parafialnym przy ul.Aleja Kardynała Stefana Wyszyńskiego o godzinie 13tej.Prosimy o nie przynoszenie kwiatów.
Cytować
 
 
+1 #1 Jadzia O 2018-03-06 10:16
Wyrazy współczucia dla rodziny naszej koleżanki Jadzia i Jurek.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Łezka na rękopisie

   Spotkanie autorskie


Więcej...

Przeszłość z przyszł...

   Słuchacze KUTW w Toruniu


Więcej...

Polskie Carcassonne

   X - lecie Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego


Więcej...
«
»