Fotograf .... w samo południe
sobota, 07, październik 2017 18:10 Bożena Sałacińska

 Zajęcia dla seniorów w BWA

„Sztuka w samo południe”   to cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+.

Inauguracyjne spotkanie w ramach tego cyklu zatytułowano: FOTOGRAF –  ARTYSTA  CZY  RZEMIEŚLNIK ?
Motywacją do refleksji nad istotą fotografii była aktualna wystawa monograficzna „Czarno-biały świat lat 60 - tych  w fotografii Ildefonsa Bańkowskiego”. Spotkanie z seniorami, miało charakter interaktywnego wykładu o postawach i funkcjach fotografa. Uczestnicy wzięli  udział w pokazie możliwości jakie daje współczesna fotografia.
Zajęcia poprowadził Adam Juszkiewicz, fotograf bydgoski, popularyzator fotografii i autor wielu projektów fotograficznych, na co dzień zajmujący się fotografią portretową i dokumentalną.

- Zajęcia były bardzo ciekawe, zmuszały do refleksji i wspomnień. Pozostaną niezapomniane. Jednym z powodów będzie m.in. to, że mogliśmy brać udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Fotografowane byłyśmy przez uczniów Zasadnicej Szkoły Fotograficznej z Bydgoszczy.  Na pamiątkę zajęć, otrzymaliśmy zdjęcia grupowe i indywidualne drukowane na nowoczesnej drukarce  - mówi Terenia Wiśniewska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/fotograf-w-samo-poludnie#sigProGalleria8c3186b55a

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, BWA, uczniowie Zasadniczej Szkoły Fotograficznej

 

Dodaj komentarz