Fotografia ojczysta Bogdana Dąbrowskiego
czwartek, 30, marzec 2017 15:36 Bożena Sałacińska

 W Galerii Sztuki Biblioteki Głównej UKW odbył się wernisaż fotografii.

Otwarcia wystawy dokonała dyrektor Barbara Maklakiewicz. Autor wystawy „Zielone Perły – fotografia ojczysta” powiedział m.in.
“Bydgoszcz ma niezwykłe szczęście. Nasi przodkowie ulokowali osadę w pięknym, choć groźnym miejscu. Pięknym przyrodniczo, groźnym politycznie. W rytmie mijających stuleci przyroda i krajobraz ulegały stopniowym zmianom za sprawą ręki człowieka. W XXI wiek weszliśmy mając wokół miasta piękny, atrakcyjny krajobrazowo i różnorodny ekologicznie region. W promieniu dwudziestu kilometrów wytyczono kilkanaście rezerwatów przyrody, najczęściej w Dolinie Wisły, Noteci, Kanału Bydgoskiego. Na północ od miasta rozciąga się najważniejszy obszar lasów, głównie sosnowych – Bory Tucholskie. W kierunku południowo-wschodnim rozciąga się Puszcza Bydgoska".

- Jeżeli ktoś uprawia turystykę, a do tego interesuje się fotografią, grzechem byłoby nie uwieczniać swoich wrażeń na zdjęciach. Tak powstał pomysł wystawy, a chwilę później tytuł. Zdjęcia powstały w trakcie wyjazdów rowerem, zazwyczaj z turystami skupionymi w PTTK - powiedział Bogdan Dąbrowski.

- Panie Bogdanie! Chciałabym podziękować Panu za to, że 20 lat temu wyzwolił Pan w moim synu pasję fotografowania. Radka umiejętności zweryfikowane zostały później przez jurorów konkursów fotograficznych krajowych i zagranicznych, których był wielokrotnym laureatem. Wysokie umiejętności fotografowania zostały również docenione przez pracodawców - media lokalne, regionalne i ogólnopolskie. To podziękowanie moje jako matki. Jako przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW zapraszam Pana do  naszej społeczności. Mamy sekcje, w ktorych mógłby się Pan realizować, a poza mogłby Pan wesprzeć nas w dzidzinie fotografii - powiedziała Bożena Sałacińska.


 

Dodaj komentarz