Grzali zwoje mózgowe
poniedziałek, 14, marzec 2016 18:54 Bożena Sałacińska

 

Na zakończenie kursu - klasówka!

 

W marcu zakończył się połroczny kurs treningu pamięci. W programie było poznanie metod szybkiego zapamiętywania w oparciu o mnemotechniki (łańcuszek i haki). Były ćwiczenia doskonalące pamięć wzrokową i słuchową, koordynację wzrokowo - ruchową, spostrzegawczość wzrokową i słuchową.

- Zajęcia sprawiały mi ogromną radość. Uwierzyłam w siebie i swoje możliwości intelektualne. Potwierdzeniem tego jest mój wynik testu, badającego poziom inteligencji niewerbalnej - mowi z radością Krysia Drosik.
- Bardzo cieszę się z tego, że potrafię powtórzyć wyrazy w dowolnej kolejności po jednorazowym ich usłyszeniu. W ten sposób nauczyliśmy się m.in. najdłuższych rzek świata, największych 20 -tu (pod względem powierzchni) państw europejskich - wspomina Bożenka Nowicka.

- Podczas ostatnich zajęć mieliśmy klasówkę. Trzeba było napisać 3,5,7 Piasta, ostatnich panujących: z dynastii Piastów, Jagiellonów, królów elekcyjnych. Kolejnym zadaniem to szósta pod względem długości rzeka świata i 18 państwo europejskie. Kolejnym, dość trudnym zadaniem było wypisanie wszystkich okresów ery paleozoicznej, których  wyuczyliśmy się pół godziny wcześniej - stwierdza Krysia Berg.
W imieniu grupy, trenerce - Bożenie Sałacińskiej, za prowadzenie zajęć podziękowali: Zbyszek Szymański i Ania Piotrowska.

- W ubiegłym roku akademickim 2 grupy treningowe ukończyły kurs I stopnia, w bieżącym - jedna. Dla nich  w październiku, z ogromną radością, poprowadzę zajęcia "szybkiego czytania" - mówi zadowolona z kursantów, Bożena Sałacińska.

Po zakończonych zajęciach w sali Szkoły "Żak", udaliśmy się do naszej ulubionej Restauracji "Ratuszowa". Tam była okazja świętowania imienin 3 Krystyn i Bożeny. 

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/grzali-zwoje#sigProGalleria29e4c84019


 

Komentarze   

 
0 #4 WI -FI 2016-03-15 20:50
Szanowna PANI B !!!! Piękna sprawa: poznałam...Pias tów, Jagiellonów... elekcyjnych i.... komendy: cztery na zachód, dwa na północ...nie wszystko poszłoooooo, ale wiem co to są mnemotechniki pamięci i mój guru ENTER wesprze moje poszukiwania : karbonu, syluru i inn... i dziękuję.
Cytować
 
 
+1 #3 BożenaS. 2016-03-15 10:37
Bardzo serdecznie dziękuję kierownictwu Szkoły "Żak" za bezpłatne udostępnienie nam sali.
Cytować
 
 
+1 #2 BożenaS. 2016-03-14 21:22
Przy okazji dziękuję wszystkim za piękne życzenia imieninowe te, przesłane drogą elektroniczną i te, na uszko! Miło jest słyszeć, przeczytać piękne życzenia od PRZYJACIÓŁ!
Cytować
 
 
0 #1 BożenaS. 2016-03-14 21:19
Kochani! Z radością spotykałam się z Wami w poniedziałki - skoro świt! Zawsze cieszyło mnie to, że jesteście wspaniali. W krótkim czasie osiągnęliście to, co inni ćwiczyli cały rok!
Cytować
 

Dodaj komentarz