Hej kolęda, ko-lę-da!
wtorek, 10, styczeń 2017 20:37 Bożena Sałacińska

 "Teatrzyk" zaprezentował się w świątecznym programie

Grupa ponad 50 osobowa, słuchaczy KUTW, spotkała się na wieczorze kolęd. Odbyło się ono w sali pięknie udekorowanej przez członków sekcji rękodzieła artystycznego i origami. Miecia Knitter wraz z członkami sekcji wolontariackiej przygotowała ozdoby świąteczne, stroiki i kotyliony. Były domowe, pyszne wypieki, kawa i lampka białego wina.  Każdy uczestnik wchodzący na salę mówił wow. Wszystko robiło niesamowite wrażenie.
Część artystyczną przygotował "Teatrzyk" pod kierownictwem Elki Rogowskiej. Rolę prowadzącego przejął  Andrzej Zasada.

- Wszyscy śpiewaliśmy piękne polskie kolędy. Wspaniałą solistką okazała się Lonia Butkiewicz. Aktorzy grupy teatralnej zaprezentowali wiersze okolicznościowe - wspomina Basia Marcinkiewicz.
- Niespodzianką dla wszystkich był nasz etatowy Mikołaj, Maciej Banasiak. Każdego uczestnika uroczystego spotkania poczęstował pysznym czekoladowym cukierkiem. Chętnie rozdawał również buziaki - śmieje się Danusia Bedus.

- Podczas spotkania były rewelacyjne debiuty - Elka Rogowska pokazała, że jest nie tylko malarką, scenarzystką, reżyserką oraz nagrodzoną pisarką. Potrafi również pięknie grać na pianinie. Helenka Wierzykowska zaprezentowała swoje wiersze o tematyce świątecznej, Bydgoszczy i jej historii. Lonia Butkiewicz miała debiut jako solistka. Irenka Czyżak - jako aktorka, ma swój pierwszy raz już za sobą. Zadebiutowala również Jadzia Piechotowska, ktorej obrazy prezentowane są aktualnie w naszej sali. Słuchacze KUTW wykazali się wspaniałą pracą grupową w przygotowaniu niezwykłego wieczoru - mówi z dumą o koleżankach i kolegach, Bożena Sałacińska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/hej-koleda-ko-le-da#sigProGalleria8349929583

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Zbigniew Szymański

 

Komentarze   

 
+1 #3 Halusia 2017-01-13 09:52
Dziękujemy za zorganizowanie nam wspaniałego spotkania z zachowaniem polskiej tradycji wspólnego śpiewaniakolęd
Cytować
 
 
+4 #2 Ela Rogowska 2017-01-11 10:09
"Seniorzy sobie"-tak można określić nasze spotkanie.Ofiar ność Pań i Panów w przygotowaniu wieczoru była olbrzymia.Piękn e dekoracje,pyszn ości na stołach wszystko to jest zasługą koleżanek ,które z takim entuzjazmem wzięły sprawę w swoje ręcę. I za to należą się najwększe podziękowania." Teatrzyk",który przygotował "Wieczór kolęd",tego wieczoru pod "dowództwem" Andrzeja Zasady wprowadził nas w nastrój Swiąteczny.Wszy scy tak pięknie śpiewaliśmy kolędy ,(a zdarza się to jeden raz w roku). Szkoda,że nie mogliśmy kontynuować naszego spotkania ,zabrakło nam ... czasu.
Cytować
 
 
0 #1 BożenaS. 2017-01-10 23:25
Kochani! W takiej krótkiej notatce, nie sposób wymienić wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że spotkanie kolędowe tak pięknie wypadło! Powiem zatem tak: wszyscy jesteśmy SUPER!
Cytować
 

Dodaj komentarz