Hydromuzyka
poniedziałek, 03, lipiec 2017 19:33 Bożena Sałacińska

 Sezon zainaugurowany

Marcin Wyrostek, zwycięzca drugiej edycji programu Mam talent, był gościem pierwszego koncertu z cyklu "Rzeka Muzyki". Występ mimo chwiejnej pogody przyciągnął tłumy, wśród których byli słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Marcina Wyrostka odkryto jako wirtuoza akordeonu, gdy w 2009 wygrywał drugą edycję programu „Mam talent!”. Charyzmatycznego artystę podziwiały wtedy miliony telewidzów. Teraz mieszkańcy Bydgoszczy mogli zanurzyć się w tajemniczych, pełnych uwodzicielskiej intymności dźwiękach argentyńskich tang. Na scenie "Rzeki Muzyki" zabrzmiła muzyka zmysłowa i delikatna, a jednocześnie pełna namiętności i czułości, w aranżacjach klasycznych, rockowych, jazzowych, popowych i wokalnych.

Marcin Wyrostek jest absolwentem i wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Jest wykładowcą również w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu oraz nauczycielem gry na akordeonie w Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego i drugiego stopnia w Zabrzu. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gliwicach. Jest także członkiem Śląskiego Kwintetu Akordeonowego działającego przy Katedrze Akordeonu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego pierwszy album zatytułowany Magia Del Tango uzyskał status platynowej płyty.

- Poza niedzielnymi koncertami z cyklu "Rzeka Muzyki" miasto zaprasza także do amfiteatru na Rzekę Muzyki Młodych, występy kabaretów i małe formy teatralne. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny - powiedziała pani Przeydent Iwona Waszkiewicz!

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/hydromuzyka#sigProGalleriaca7e0cc405

Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Dodaj komentarz