Imieniny Króla wdziane przez fotoreportera
piątek, 03, marzec 2017 23:18 Bożena Sałacińska

 Rodzinnie

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy piaty raz przygotowali heppening, w przeddzień imienin patrona uczelni, Króla Kazimierza Wielkiego.

Pod pomnikiem założyciela Bydgoszczy i patrona największej bydgoskiej uczelni spotkali się mieszkańcy miasta, politycy, przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich,służby mundurowe, seniorzy z bydgoskich klubów seniora, DDP i UTW. Była również młodzież szkolna.

Spotkanie było okazją do pokazania jak wiele Król Kazimierz zrobił dla budowania potęgi kraju. W rolę króla Kazimierza Wielkiego wcielił się w tym roku wiceprzewodniczący Rady Miasta, Kazimierz Drozd. Królową tradycyjnie była przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska.
- Pomysł tej imprezy zrodził się dość spontanicznie. Chcieliśmy uczcić pamięć króla, który nadał prawa miejskie Bydgoszczy. Monarcha jest też patronem naszego uniwersytetu. W tym roku po raz pierwszy patronat nad tym wydarzeniem objęli Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy oraz prof. Jacek Woźny, rektor UKW. Cieszymy się bardzo, bo to podnosi prestiż tej imprezy
- mówi Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW.
Specjalnie na tę uroczystość do Bydgoszczy przyjechała delegacja Królewskiego Miasta Kowala, w którym urodził się król Kazimierz Wielki.
- „Najgłośniejszą” częścią imprezy były salwy honorowe na cześć solenizanta. Uroczystość rozpoczął wystrzał z historycznej armaty. Sylwetkę króla przybliżył zebranym prof. Adam Sudoł. W części artystycznej wystąpił Zespół Tańców Dawnych „Kazimierki”, duma KUTW. Na cześć patrona wiersz napisała i pięknie go wyrecytowała Helena Wyrzykowska, nasza nowa, utalentowana słuchaczka KUTW – mówi Jadzia Obrzeżgiewicz.
-
Postać patrona Bydgoszczy z lekkim przymrużeniem oka przedstawiły uczennice IV LO im. Króla Kazimierza Wielkiego. Imprezę pod pomnikiem zakończyło składanie wiązanek kwiatów u stóp monumentu – wspomina Janinka Lackner.
- W pubie "Kubryk" odbyła się zabawa w średniowiecznym stylu połączona z degustacją tortu o smaku królewskimByły również konkursy z nagrodami – uzupełnia Andrzej Zasada.


Zdjęcia: Radosław Sałaciński
Cały happening na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=Z4SU9NNkYEI&feature=share
Relacja z Imienin Króla w Radio PIK: http://www.radiopik.pl/2,52984,happening-pod-pomnikiem-kazimierza-wielkiego-w-b&s=2&si=2&sp=2

Komentarze   

 
0 #6 BożenaS. 2017-03-04 22:41
W sobotnim, papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej jest publikacja na temat happeningu.
Cytować
 
 
+1 #5 BożenaS. 2017-03-04 22:41
Fotorelacje z wydarzenia we wszystkich lokalnych mediach, na stronach www oraz Facebook.
Cytować
 
 
0 #4 BożenaS. 2017-03-04 17:40
Relacja z Imienin Króla Kazimierza w Radio PIK
http://www.radiopik.pl/2,52984,happening-pod-pomnikiem-kazimierza-wielkiego-w-b&s=2&si=2&sp=2
Cytować
 
 
+4 #3 Basia P 2017-03-04 16:34
I ja tam byłam....tort jadłam i kawę piłam.
Gratulacje dla Organizatorów za wspaniałe imieniny Króla. Nie pierwszy to raz mamy potwierdzenie,ż e KUTWA na czele z Bożeną potrafi.Brawo My!!!
Cytować
 
 
+2 #2 Grażyna Ciemniak 2017-03-04 16:29
Gratuluję i dziękuję za piękną uroczystość. Na Facebook'u zamieściłam tekst ze zdjęciami.
Cytować
 
 
+2 #1 Danuta 2017-03-04 12:22
Piękne zdjęcia i bardzo udana uroczystość imieninowa Króla Kazimierza Wielkiego!
Cytować
 

Dodaj komentarz