Integracja na wykładzie i podczas spaceru
sobota, 11, czerwiec 2016 19:22 Bożena Sałacińska

 Do Bydgoszczy przyjechał prof. dr hab. Krzysztof Prusik z Gdańska, aby przedstawić seniorom problem zdrowia Polaków.

Słuchacze KUTW wysłuchali ciekawego wykładu wspólnie z seniorami z Łobżenicy.

Goście z regionu przyjechali do Bydgoszczy na zaproszenie prof. Bernarda Mendlika. W godzinach przedpołudniowych byli w filharminii na koncercie. Potem zwiedzali miasto. Od października UKW będzie opiekowało się grupą z Łobżenicy. Mamy nadzieję, że okazji bliższego poznania Gości będzie wiele.

Profesor Krzysztof Prusik uzasadnił, że seniorzy żyjący aktywnie, mniej skarżą się na różnego rodzaju choroby. Przy nadciśnieniu tętniczym i innych dolegliwościach najlepszy jest nordic walking. Zmienił nawet jego nazwę na nordic ploting. Nie ma bowiem nic lepszego na integrację jak wspólne przebywanie oraz długie rozmowy na każdy temat.

- Wykład profesora przekonał chyba wszystkich do aktywnego trybu życia. W przyszłym roku akademickim musimy rozszerzyć działalność grup sportowych. W bieżącym roku akademickim mieliśmy sekcję gimnastyczną, tai chi, rowerową. Sekcja nordic walking rozpadła się na grupy koleżeńskie, które spacerowały w swoich dzielnicach. Trzeba wrócić do dużej grupy wędrującej po Myślęcinku, który w każdej porze roku jest piękny i atrakcyjny. Stosując "nordic ploting" mamy szansę na omówienie wielu spraw dotyczących KUTW. W latach ubiegłych właśnie podczas takich spacerów rodziły się wspaniałe pomysły takie jak:   założenie kabaretu, chóru, grupy plastycznej itp - wspomina Bożena Sałacińska.

 


 

Dodaj komentarz