IV Marsz Nordic Walking Studentów UTW 2016
niedziela, 08, maj 2016 19:21 Bożena Sałacińska

 

Organizatorem ogólnopolskiego marszu jest Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku" w Wejherowie.

W spacerze z Fordonu do Ostromecka wzięli udział seniorzy z KUTW, Agory Nestora przy MCK,  UTW "Wiatrak", Klubu Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka”, UTW przy UTP oraz niezrzeszeni.

Kijkarze przemaszerowali 8,5  kilometrową trasę z Rynku w Starym Fordonie do Pałacu w Ostromecku. Wędrówka była leniwa, spokojna. Nie można było przejść obojętnie obok budzącej się przyrody, kwitnących kwiatów i drzew. W pięknym słońcu wszystko wyglądało cudownie. Każdy korzystał z kąpieli słonecznej.
Tuż przed wejściem do Zespołu Pałacowo - Parkowego w Ostromecku spotkaliśmy dwóch rowerzystów. Jednym z nich był bydgoszczanin - Marian Zbierski, drugim Erhard Feller z Berlina. Szybko nawiązaliśmy z nimi rozmowę, potem włączyliśmy ich do wspólnej zabawy.

Przy muzyce z lat 80-tych jak zwykle bawiliśmy się świetnie. Nasi zapoznani panowie, okazali się dobrymi tancerzam i towarzyszami zabawy. Jak zwykle było dużo śmiechu, żartów, wspólne śpiewy.

Szkoda, że nasza reprezentacja i frekwencja innych UTW była nieliczna. Dużą grupą natomiast byli ci, którzy mają ograniczenia w swobodnym poruszaniu się, czyli niewidomi i niedowidzący. Każdy z nich miał indywidualnego przewodnika.


Foto: Bożena Sałacińska, Edwin Bir, Barbara Kowalczyk, Marian Zbierski, Lidia Szydłowska


  

Komentarze   

 
0 #3 BożenaS. 2016-05-10 07:25
Fotorelacja na www.gazetasenior.pl
Cytować
 
 
0 #2 BożenaS. 2016-05-09 20:51
Fotorelacja na www.glosseniora.pl
Cytować
 
 
+2 #1 Basia P 2016-05-08 21:16
Ale było fajnie...Dużą niespodziankę -smaczną sprawił nam Pan Radek Sałaciński. Po przejściu trasy z Fordonu do Ostromecka czekał na nas i w parku poczęstował nas smacznym piwem pod nazwą: Fordońskie malinowe,,.Był to raj dla ,, spragnionej duszy,, po marszu w tak ciepłym dniu. Sedecznie dziękuję za taką przyjemność.
Cytować
 

Dodaj komentarz