Już jest - "Bydgoska Koperta Życia"
poniedziałek, 23, maj 2016 21:38 Bożena Sałacińska

 

Prezydent Rafał Bruski zaingaurował program pod nazwą "BYDGOSKA KOPERTA ŻYCIA".

Prezydent Rafał Bruski wraz z przewodniczącym Bydgoskiej Rady Seniorów, Ireneuszem Frelichowskim zainaugurowali   nowy program pod nazwą  "BYDGOSKA KOPERTA ŻYCIA".

Przygotowano tysiąc kopert. Pierwsze  trafiły do dwóch przedstawicielek Bydgoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z uwagi na zbliżający się Dzień Matki, obecne w ratuszu wszystkie panie obdarowane zostały przez prezydenta miasta kwiatkami i czekoladkami. Spotkanie umilił wszystkim występ dzieci z chóru „Uccellini” z przedszkola anglojęzycznego.

Wdrożony program adresowany jest głównie do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. "KOPERTA ŻYCIA" to specjalnie przygotowane plastikowe opakowanie. Można w nim zamieścić informacje o stanie zdrowia, przewlekłych chorobach oraz przyjmowanych lekach i uczuleniach. Znajdują się w niej również dane osobowe oraz kontakt do bliskich. Takie informacje zebrane w kopercie są niezwykle istotne dla ratowników medycznych. Będą oni mogli szybciej i łatwiej podejmować akcję ratunkową w domu chorej osoby, zamieszkującej samotnie. Kopertę można zostawić w widocznym miejscu: na lodówce, lustrze lub regale meblowym. To miejsce wskazuje naklejka informująca: „Tu znajduje się Bydgoska Koperta Życia”.

Wprowadzone dwa lata temu KOPERTY, w kilku miastach Polski, bardzo  podobają się ratownikom medycznym, pracownikom pogotowia ratunkowego oraz lekarzom.

W ratuszu KUTW reprezentowały: Kasia Giżyńska, Janina Lackner, Krystyna Mitkowska, Barbara Olejniczak, Teresa Pacanowska, Irena Ryterska, Bożena Sałacińska. Wywiadu telewizyjnego udzieliła Janinka, członek Rady Słuchaczy.  

Komentarze   

 
0 #1 BożenaS. 2016-06-06 18:23
Fotoreportaż na www.gazetasenior.pl
Cytować
 

Dodaj komentarz