Kadr z uczuciem
czwartek, 18, styczeń 2018 23:02 Bożena Sałacińska

 Spotkanie z Markiem Chełminiakiem

Marek Chełminiak, bydgoski artysta fotografik, przyjął zaproszenie od słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. W Klubie "Casimirus" spotkał się z miłośnikami fotografii i miasta.

Od wielu lat portretuje Bydgoszcz, Toruń i inne miasta regionu. Marek Chełminiak jest fotografem i fotoreporterem pracującym dla lokalnych gazet. Jest autorem wielu albumów pokazujących piękno miast Kujawsko-Pomorskiego. Jest członkiem zarządu Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

- Jestem napływowym bydgoszczaninem. Urodziłem się w Toruniu. Zamieszkałem w Bydgoszczy w latach 70. Wtedy miasto wydawało mi się szare. Kiedyś jednak wybrałem się nad kanał . Zacząłem fotografować i tak  zakochałem się w tym miejscu i mieście. Mój pierwszy album o Bydgoszczy nazywał się "Bydgoszcz piękna i romantyczna" - powiedział Artysta.

- Bydgoszcz dzięki kanałowi i rzece  jest malownicza i fotogeniczna. W Polsce pod tym względem może się równać z naszym miastem jedynie Wrocław. Bydgoszcz w latach ubiegłych spostrzegana była jako mały Berlin. Mieszkali tutaj zamożni mieszkańcy, co można zauważyć na starych fotografiach - dodaje Marek Chełminiak.

- Spotkanie z panem Markiem Chełminiakiem było niezwykłe. W każdym zdaniu były emocje i miłość do miasta, które urzeka artystę. Prezentowane zdjęcia zaś zapierały dech w piersiach. Każdy z nas na nowo odkrywał uroki Bydgoszczy - mówi Danuta Bedus.

- Renata Repińska zainteresowała Gościa zdjęciami prezentowanymi w sali  "Retro spojrzenie na współczesną Bydgoszcz". Pan Marek docenił artyzm zdjęć, co bardzo mnie ucieszyło - powiedziała Zofia  Stefanowicz.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/kadr-z-uczuciem#sigProGalleria9940dd0db9

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Edwin Bir

 

Komentarze   

 
+1 #3 Marek Chełminiak 2018-01-23 21:47
Bardzo dziękuję za miłe słowa i sympatyczne spotkanie z grupą ciekawych osób oraz za pamiątkowe fotografie.
Cytować
 
 
0 #2 Mirosława Anioł 2018-01-20 15:14
Zastanawiam się czego jeszcze nie wiemy o Bydgoszczy jakie są jeszcze nie znane fakty. Jestem pod wielkim wrażeniem z wykładów Marka Chełminiaka a to wszystko przez duże zaangażowanie Bożenki S.
Cytować
 
 
0 #1 BożenaS. 2018-01-19 21:28
Panie Marku!
W imieniu słuchaczy Kazimierzowskie go Uniwersytetu Trzeciego Wieku bardzo serdecznie dziękuję Panu za ciekawe, merytoryczne spotkanie. Rozbudził Pan w nas na nowo miłość do Bydgoszczy i fotografowania.
Cytować
 

Dodaj komentarz