"Kazimierki" - chlubą KUTW
sobota, 05, marzec 2016 19:58 Bożena Sałacińska

 

Debiut zespołu tańca dawnego - "Kazimierki"

Zespół tańca dawnego „Kazimierki” miały swój debiut podczas obchodzonych w Bydgoszczy „Imienin Króla Kazimierza Wielkiego”.Grupę prowadzi Marta Nowaczyk, nauczycielka tańca, choreografka i członkini grup rekonstrukcyjnych. Sponsorem i opiekunem grupy jest bydgoski przedsiębiorca – Waldemar Ciupak.

- Grupa miała zaprezentować się podczas happeningu, pod pomnikiem Króla. Niestety pogoda, uniemożliwiała ich wystąpienie. W związku z tym „imieninowa” prezentacja grupy nastąpiła w pubie „Kubryk”. W debiutanckim występie, zespół zaprezentował się w średniowiecznych tańcach mówi z dumą inicjatorka powstania grupy, Bożena Sałacińska.

- Z ogromną przyjemnością oglądałem występ KUTW-owiczek. Miałem świadomość, że wspieram wspaniałą inicjatywę. Podziwiałam wszystkie tancerki, za ich grację, wdzięk i uśmiechdzieli się swoimi odczuciami sponsor, Waldemar Ciupak.

- Panie pięknie wytańczyły wszystkie wyćwiczone elementy tańców – praczki i słoma. Było to niezwykle trudne zadanie z uwagi na ograniczenia lokalowe. Wspólna praca i radość tworzenia przyniosła jednak oczekiwane rezultaty. Mamy już nowe pomysły na kolejne realizacjechwali się Marta Nowaczyk.

- Grupa taneczna już na samym początku swojego istnienia, ma zapełniony kalendarz imprez. W Bydgoszczy zaprezentują się na dwóch przeglądach senioralnych, planują również wyjazd do Warszawy. Zostali zaproszeni przez burmistrza królewskiego miasta Kowal na Jarmark Kazimierzowski. Do miejscowości Hel zaprosił „Kazimierki” - Waldemar Ciupak. Będą prezentowały się również podczas festynów i imprez plenerowych organizowanych przez grupy rekonstrukcyjne. Mam nadzieję, że nasze „Kazimierki” będą zaproszone przez władze miasta na imprezę z okazji Dni Bydgoszczy i Urodzin Króla Kazimierza Wielkiego mówi Bożena Sałacińska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/kazimierki-chluba-kutw#sigProGalleria1197a2c918

Zdjecia: Lilka Kazubowska, Elka Rogowska, Bożena i Miłosz Sałacińscy


 

Komentarze   

 
+1 #9 Janinka 2016-03-08 14:51
W imieniu całego naszego zespołu dziękujemy za
ciepłe słowa pod naszym adresem.Dziękuj emy przede wszystkim Tobie Bożenko za Twój upór i konsekwentne działanie dzięki któremu powstał
zespół.Dziękujemy również Pani Marcie za cierpliwą z nami pracę i za to że nas tak dobrze wyćwiczyła.Oby tak dalej było sympatycznie i miło.Jeszcze raz wszystkim dziękujemy.
Cytować
 
 
0 #8 BożenaS. 2016-03-07 17:31
Fotorelacja w Gazecie Senior!
http://www.gazetasenior.pl/krolewskie-imieniny
Cytować
 
 
+2 #7 Lilka 2016-03-06 20:25
Debiut wspaniały a może zatańczą nam Kazimierki na uczelni zobaczymy wszyscy .
Cytować
 
 
0 #6 BożenaS. 2016-03-06 19:50
Pierwszy artykuł na temat "Kazimierek" w Głosie Seniora:
http://glosseniora.pl/news/2016/03/zespol-tanca-dawnego-kazimierki-duma-kazimierzowskiego-utw-w-bydgoszczy
Cytować
 
 
+3 #5 Marta N. 2016-03-06 15:01
Pani Bożeno!
Szczególne podziękowania należą się Pani! To Pani jest inicjatorką całego przedsięwzięcia . Dzięki Pani uporowi i werwie udało się i możemy działać! Po stokroć dziękuję!! W imieniu swoim i KAZIMIEREK
Cytować
 
 
+2 #4 Marta N. 2016-03-06 14:58
Ja również chciałabym jeszcze raz gorąco podziękować tancerkom za zaangażowanie i piękny występ. Jestem dumna i niesamowicie zadowolona, że pomimo ograniczeń lokalowych i "grasującej" w zespole grypie Panie pięknie zaprezentowały wyćwiczone tańce.
Gorące podziękowania ślę także w stronę Pana Waldemara, który zaufał i uwierzył w powodzenie inicjatywy powstania zespołu i wspiera nas w działaniu.
Cytować
 
 
+2 #3 BożenaS. 2016-03-06 14:00
Pani Marto!
Dziękowałam Pani wielokrotnie, ale z ogromną radością chcę Pani podziękować jeszcze raz za wspaniałą pracę, świetne choreografie i zarażenie Pań, tańcami dawnymi!
Cytować
 
 
0 #2 BożenaS. 2016-03-06 13:53
Duma i radość rozpiera również sponsora, Waldemara Ciupaka. Prosił o przekazanie Wam, jeszcze raz, dalszych sukcesów artystycznych i wielu radości z tego, co wspólnie robicie.
Cytować
 
 
+4 #1 BożenaS. 2016-03-06 13:48
Kochane DZIEWCZYNY!Rozp iera mnie radość i duma. Cieszę się ogromnie z Waszego debiutu, który był sukcesem indywidualnym dla każdej z Was i sukcesem wspólnym KUTW!
Cytować
 

Dodaj komentarz