"Kazimierki" - na zdrowie !
sobota, 02, kwiecień 2016 17:59 Bożena Sałacińska

 

Tancerki grupy tańców dawnych, kolejny raz wystąpiły w radiu. Spotkanie odbyło się w studiu im. Jeremiego Przybory, w siedzibie Polskiego Radia PiK, przy ul. Gdańskiej.

Tematem przewodnim było pytanie: Co daje bieganie, dlaczego Polacy nagle masowo biegają?
Na początek uczestnikom dyskusji zaprezentowany został reportaż pt. "Bieg po życie" autorstwa Moniki Siwak-Waloszwskiej. Jego bohaterowi pasja biegania pomogła w rozpoczęciu walki z rakiem, którą szczęśliwie wygrał!
Następnie swoimi osiągnięciami biegowymi podzielil się ultramaratończyk, Andrzej Urbaniak. W dyskusji aktywnie brały udział KUTW-owiczki, które pochwaliły się swoją aktywnością ruchową, która poprawia ich kondycję fizyczną i zdrowie psychiczne. Obecni, przedstawiciele młodego pokolenia,  szczerze wyznali, że nie należą do grupy biegających. Nie stronią jednak od różnorodnych ćwiczeń fizycznych.
Pointą audycji radiowej było stwierdzenie, że każda forma aktywności czlowieka, niezależnie od jego wieku, wpływa korzystnie na zdrowie.
- Po zakończonej audycji radiowej był czas na swobodne rozmowy z redaktor Moniką Siwak-Waloszwską.
Torpedowany naszymi pytaniami był jednak ultramaratończyk. Pytaliśmy o sposób przygotowywania się do maratonów 24-godzinnych, w jakich butach biega, jaki jest ich stopień zużycia itp.- relacjonuje zadowolona Janinka Lackner.
- Pierwszy raz brałam udział w audycji radiowej. Była to dla mnie niezwykła przygoda. Na pamiątkę tego wydarzenia zrobiłam sobie kilka zdjęć - mówi szczęśliwa, Basia Olejniczak.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/kazimierki-na-zdrowie#sigProGalleriab3892630c8


 

Komentarze   

 
0 #3 BożenaS. 2016-04-16 21:13
Fotorelacja na www.zdrowy-senior.pl
Cytować
 
 
0 #2 BożenaS. 2016-04-05 19:47
Fotorelacja na www.ukw.edu.pl
Cytować
 
 
0 #1 BożenaS. 2016-04-02 18:05
Dziewczyny! Byłam z Wami dwa razy w radiu! Czas na telewizję!
Cytować
 

Dodaj komentarz