"Kazimierki" u Duchaczy
wtorek, 17, maj 2016 18:30 Bożena Sałacińska

 

XXI raz Duchacze zorganizowali w Bydgoszczy Spotkania Misyjne.

Jedną z atrakcji był występ Zespołu Tańca Dawnego "Kazimierki". Sponsorem grupy jest znany bydgoski biznesmen, Waldemar Ciupak. Nad częścią artystyczną czuwa Marta Nowaczyk.
Dla licznie zebranych mieszkańców Bydgoszczy zakonnicy przygotowali moc atrakcji. Poza występami artystycznymi były pokazy również walk rycerskich oraz tresura psów pełniących służbę w Straży Miejskiej. Jednak największym uznaniem zebranych cieszyły się przygotowane z wielkim rozmachem inscenizacje: chrztu Polski oraz nadania praw miejskich Bydgoszczy. Zorganizowały je: Bractwo Rekonstrukcyjne Santa Terra, Stowarzyszenie Bydgoski Wyszogród. W inscenizacji brały udział również nasze "Kazimierki".
- Przychodzę na imprezy do Duchaczy od kilku lat. Zawsze jestem nimi zauroczona. Tegoroczny festyn historyczny uważam za niezwykle ciekawy i udany. Łezka w oku się akręciła, jak na scenę weszły nasze "Kazimierki". Pięknie wytańczyły przygotowane tańce. Do tego brały udział w inscenizacji nadania praw miejskich. W rolę króla wcielił się Robert Szatkowski, a biedną wdowę zagrała Lonia Butkiewicz. Grupa taneczna jest naszą chlubą i dumą - mówi z podniesioną głową, Basia Kochańska.
- Przyszłam specjalnie na festyn, aby obejrzeć nasze "Kazimierki". Zaprezentowały się wspaniale - uzupełnia Lidia Pielarska.
- Zachwycona występem była radna Grażyna Szabelska, która jak z nazwiska wynika, świetnie radziła sobie w sztukach walk rycerskich - dodaje Tadeusz Kochański.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/kazimierki-u-duchaczy#sigProGalleria4c4e95fa8c
 

Komentarze   

 
+2 #2 Krystyna z Torunia 2016-05-18 14:26
Pięknie wyglądacie i działacie. starości, Tak trzymać , aby nie dać się starości, aby była ona pięknym czasem w naszym życiu. Pozdrawiam
Cytować
 
 
+1 #1 WI-FI 2016-05-17 19:56
Pani Przewodnicząca i wszyscy święci - DZIĘKUJEMY opatrzności za nasze CUDNE KAZIMIERKI. VIVAT VIVAT JAK pięknie wpisujecie się śliczne w przymierze KUTW i społeczność Bydgoszczy, Kowala i za chwilę ogólnokrajową. VIVAT VIVAT
Cytować
 

Dodaj komentarz