"Kazimierki" w radiu
piątek, 11, marzec 2016 21:00 Bożena Sałacińska

 

Zespół tańca dawnego "Kazimierki" udzieliły pierwszego wywiadu radiowego

Do budynku Radia  "Plus", w wyznaczonym terminie, zgłosiły się Janinka Lackner i Basia Olejniczak, członkinie zespołu oraz trenerka i choreografka grupy,  Marta Nowaczyk. Obecna była również Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW.

- W swoim wystąpieniu opowiedziałam o pomyśle zorganizowania grupy tanecznej, tańców dawnych. Poinformowałam radiosłuchaczy  jak realizowałam swoje marzenia, nawiązując współpracę z Fundacją "Łączymy Pokolenia", o swoim sukcesie w pozyskaniu sponsora dla grupy, Waldemara Ciupaka. Stwierdziłam, że pomysł był trafiony z uwagi na fakt, że tak oryginalnych grup tanecznych w Polsce nie ma. Z ogromną radością podzieliłam się tym, że "Kazimierki" mają już wiele propozycji występów w mieście, regionie i w kraju - mówi z dumą Bożena Sałacińska.

- Ja, mówi Marta Nowaczyk - opowiedziałam o swojej radości z pracy z seniorkami, o naszych planach na przyszłość w wyborze tańców dawnych. Scharakteryzowałam te, które aktualnie ćwiczymy.

- Naszym kolejnym występem publicznym, po debiucie, będzie prezentacja grupy dnia 19 marca w Myślęcinku. Tam zaprezentujemy dwa tańce - słoma i praczki. W celu zainteresowania dzieci tańcami dawnymi, będziemy uczyć ich podstawowych kroków - mówi z uśmiechem Janinka Lackner.

O radości swojej i koleżanek, opowiedziała Basia Olejniczak. Pochwaliła instruktorkę tańca, za wspaniałą organizację zajęć, właściwe tempo pracy dostosowane do możliwości fizycznych tancerek 50+. Zachęciła seniorów do włączenia się do pracy grupy, szczególnie panów, których na ten moment w zespole nie ma.

Termin emisji audycji podany zostanie w komunikatach na stronie www.kutw.pl   

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/kazimierki-w-radiu#sigProGalleriaafba954e83


 

Komentarze   

 
0 #2 BożenaS. 2016-03-12 08:48
Pani Redaktor dodatkowo dziękujemy za otrzymane gadżety, które przekażemy życzliwym nam osobom.
Cytować
 
 
0 #1 BożenaS. 2016-03-12 08:45
Dziękujemy pani Redaktor Radia PLUS za zaproszenie. Mieliśmy możliwość opowiedzenia o naszej, ciekawej aktywności."Kaz imierki" zaistniały więc już w mediach elektronicznych , papierowych a teraz na falach radiowych.
Cytować
 

Dodaj komentarz