Kolekcjoner
wtorek, 19, luty 2013 22:53 Bożena Sałacińska

Zbigniew Wypijewski jest aktywnym członkiem KUTW od dwóch lat. Wykazał się już zdolnościami aktorskimi w nowopowstałej grupie teatralno – kabaretowej.Zapisał się na warsztaty malarskie, aby doskonalić swój talent. W domowym zaciszu pisze wiersze. Jest również kolekcjonerem pamiątek, które są dla niego bezcenne, niezależnie od ich faktycznej wartości.
Zbyszek z wykształcenia jest technikiem mechanikiem ze specjalnością obróbka plastyczna. Kilka lat pracował w wyuczonym zawodzie. Potem przeszedł do Straży Miejskiej. Od dwóch lat jest na emeryturze.
Mieszka na Bartodziejach, w lokalu prawie 100 metrowym. Wszystkie ściany, drzwi, niemalże każda powierzchnia jest miejscem ekspozycji. Są obrazy, motyle, słonie, pamiątki z podróży, maskotki, ceramika, aniołki, indiańska makatka, chustka charlejówki. Wszystkie przedmioty mają swoje miejsce. Są poukładane, świetnie skomponowane.
- Lubię obrazy bez ramy. Uważam, że wtedy są one „wolne”. Mam szczególną słabość do krajobrazów i przyrody. Próbuję nawet rysować to, co widzę. Swoich prac nie zaprezentowałem jeszcze w swoim prywatnym muzeum. Uważam, że nie zasługują one na miejsce w mojej galerii – mówi samokrytycznie kolekcjoner.
- Zbyszek jest pedantem, świetnie zorganizowanym człowiekiem. Przywitał się i zaraz zaprowadził do jadalni, gdzie już była przygotowana zastawa stołowa i pyszny deserek. Miałam okazję zjeść posiłek przygotowany na ponad stuletnim dębowym, okrągłym stole. Nieopodal stał również bufet, który prawdopodobnie również jest ponad wiekowy wspomina cudowne koleżeńskie spotkanie, Bożena Sałacińska.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/kolekcjoner#sigProGalleria88fa6bf729

 

Komentarze   

 
0 #5 Jaga Mlynarczyk 2014-02-09 12:41
A ja wczoraj odwiedziłam Zbyszka galerie .Jest uzupełniona pracami autorskimi. Moje odczucia są bardzo "kolorowe"bo Zbyszek bawi się kolorem.Ja mogę tylko gorąco popierać albo naśladować Zbyszka nie jestem w stanie .Zbyszku czekam na autorska wystawę .
Cytować
 
 
+5 #4 Jaga M taniec 2013-09-26 21:03
Jestem zaszczycona obecnoscia w galeri Zbyszka. Zachwy cily mnie kolory ktorych uzywa Nigdy nie sadzilam iz mezczyzna tak poszczega kolory Ciesze sie ze Cie poznalam Zbyszku
Cytować
 
 
0 #3 Bożena L. 2013-02-26 22:04
Ileż mnie ominęło podczas pobytu w sanatorium, słyszałam o zbiorach Zbyszka, jeszcze ich nie widziałam, tylko kto to odkurza???A może u Zbyszka nie ma kurzu...
Cytować
 
 
0 #2 BożenaS. 2013-02-20 22:08
Fotoreportaż o naszym Zbyszku ukazał się na stronach:
- www.glosseniora.pl, -
- www.seniorzy.bydgoszcz.pl
Filmik prezentowany jest na www.youtube
Niedługo Zbyszek otworzy prywatne muzeum, bo zainteresowanie Jego zbiorami jest duże!
Cytować
 
 
+2 #1 Anulka 2013-02-20 10:37
Ja też tam byłam!To tajemnicza Galeria,w ktorej nie można się nudzić,kiedy wzrok błądzi po zaczarowanych przedmiotach,pr zywiezionych z różnych zakątków świata, możemy sobie wyobrazić miejsca ,w których nigdy nie byliśmy, a niektóre przywołują wspomnienia!tak trzymaj,Zbyszku !
Cytować
 

Dodaj komentarz