Kołowrotek kierunków
wtorek, 18, lipiec 2017 22:53 Bożena Sałacińska

 Wystartowali z Nowej Wsi Wielkiej

Realizując program poznawania gmin sąsiadujących z Bydgoszczą wybraliśmy się do południowych sąsiadów. Pociąg zawiózł nas do Nowej Wsi Wielkiej. Tam zwiedziliśmy miejscowość, odwiedziliśmy będący w remoncie kościół. Jego historię przedstawił nam nadzorujący remont konserwator zabytków. Następnym punktem programu była wizyta w Urzędzie Gminy, gdzie czekały na nas niespodzianki: kawa, słodki poczęstunek, folderki i przewodniki przedstawiające atrakcje gminy.
Po raz pierwszy podczas naszych licznych wypadów zaszczycił nas swoją obecnością Wójt Gminy, Wojciech Oskwarek, który opowiedział nam o dniu dzisiejszym i planach gminy na przyszłość. Odpowiadał również cierpliwie na nasze pytania, których było  niemało. Historię i kulturę gminy przybliżył nam pracownik Urzędu Gminy, Łukasz Michalik. Gościnność i życzliwość z jaką się spotkaliśmy zostanie nam na długo w pamięci.

W drodze powrotnej do Bydgoszczy, już na rowerach, zobaczyliśmy bazę paliwową Nowa Wieś Wielka zaopatrującą w paliwo kilka województw. Dalsze kilometry trasy wiodły Puszczą Bydgoską przez Dobromierz, Piecki, Brzozę, Przyłęki, Zielonkę, Trzciniec. Po przejechaniu ponad 30 km dotarliśmy na Błonie, skąd uczestnicy rozjechali się w swoich kierunkach. Warto wspomnieć, że po drodze było trochę atrakcji, jak grzyby, maliny, bociany oraz "kąpiel w jeziorze".

- Na następną wycieczkę zapraszam 8 sierpnia - mówi Andrzej Zasada.

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/kolowrotek-kierunkow#sigProGalleriaf986c4f13e

Relacja: Andrzej Zasada
Zdjęcia: Barbara Kowalczyk, Edwin Bir, Andrzej Zasada

 

Komentarze   

 
+4 #2 Barbara P 2017-07-19 19:57
Było pięknie!!!!Pod każdym względem: organizacja wyjazdu wzorowo przeprowadzona przez Andrzeja oraz Edwina,którzy jako b. pracownicy kolei zadbali o każdy szczegół naszego przejazdu z Bydgoszczy do Nowej Wsi Wielkiej.Dla mnie to wielka atrakcja jazda pociągiem z rowerem. A dalsze etapy ,,rajdu,, to sama przyjemność. Piękna pogoda,wspaniał a przyroda Puszczy Bydgoskiej,pysz ności zjadane po drodze i przede wszystkim sympatyczni uczestnicy; to walory naszych wędrówek.
Dziękuję Wszystkim,z którymi mogłam spędzić tyle miłych godzin.Do zobaczenia!!
Cytować
 
 
+3 #1 Ela Rogowska 2017-07-19 18:39
Gratuluję pomysłu poznawania gmin sąsiadujących z Bydgoszczą. Jak zwykle podziwiam i zazdroszczę takiej wycieczki. Zapatrzyłam się w to piękne zdjęcie z parą bocianów.
Cytować
 

Dodaj komentarz