Kontrolowany slalom na podwójnym gazie
poniedziałek, 24, październik 2016 16:39 Bożena Sałacińska

 Teoria - policja, praktyka WORD

W dniach 21-22.10.2016 odbyła się V edycja programu prewencyjnego „50+ na drodze” organizowanego przez policjantów Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy.

W piątkowy wieczór grupa 30 seniorów , w tym 14 z KUTW,  spędziła na wykładach tematycznych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz profilaktyki zdarzeń drogowych i zmian w przepisach ruchu drogowego, które poprowadził mł. asp. Sławomir Szeląg wraz z ratownikiem medycznym Damianem Dębeckim.

Natomiast w sobotni poranek, pomimo opadów deszczu, zmobilizowani kursanci rozpoczęli część praktyczną szkolenia. Odbyła się ona na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. Składały się na nią: slalom oraz przejazd samochodem z założonymi okularami typu alkogogle. Były ćwiczenia praktyczne z użyciem urządzenia AED w ratowaniu życia, a także próbny egzamin teoretyczny na sali wykładowej.

- Prymuską w jeździe samochodem i na testach okazała się Halinka Zachwieja. Najlepiej z ratowaniem życia poszkodowanego poradziła sobie Zosia Perkowskamówi z dumą o sukcesach koleżanek Bożena Sałacińska.


 

Komentarze   

 
0 #2 BożenaS. 2016-10-24 18:54
Cieszę się z tego, że mamy ok. 40 odpowiedzialnyc h kierowców. To była już nasza trzecia przygoda w przypominaniu sobie wiedzy i poprawianiu umiejętności w zakresie prowadzenia samochodu.
Cytować
 
 
0 #1 BożenaS. 2016-10-24 18:51
Relacja naszych dokonań emitowana była w TVB. Udzieliłam wywiadu dla Radia PIK. Informacja jest na stronie KM Policji,stronac h lokalnych, www.seniorzybydgoszcz.pl, Facebook na różnych profilach.
Cytować
 

Dodaj komentarz