Kosmiczna mieszanka
sobota, 07, kwiecień 2018 20:16 Bożena Sałacińska

 Spotkania autorskie

FIZYKA, WSZECHŚWIAT I MIŁOŚĆ W POEZJI I OBRAZACH to tytuł spotkań, które miały miejsce w Bibliotece Publicznej  przy ul.Dworcowej i Klubie Casimirus Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.
W trakcie spotkań Maria Chilicka, nasza słuchaczka - prezentowała swój dorobek artystyczny – malarstwo i poezję. Mówiła o obrazach, które często przedstawiają fizyczne zjawiska, o wszechświecie z którego powstaliśmy.
Na spotkaniu w bibliotece obecny był Dariusz Tomasz Lebioda, poeta, krytyk i prezes oddziału bydgosko - toruńskiego Związku Literatów Polskich. W swoim wystąpieniu mówił o powiązaniach Marii Chilickiej z poezją Słowackiego i Mickiewicza.
Wybrane utwory Marii, zaprezentowała Kornelia Nel Kijak, urlopowana słuchaczka  KUTW.

Spotkanie autorskie w Bibliotece przy ul. Dworcowej

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/kosmiczna-mieszanka#sigProGalleriafc01d11c36

- Na spotkaniach autorskich mówiłam o wielu ciekawych rzeczach i zjawiskach, co odebrane było z zainteresowaniem, a nawet zachwytem, np. o metafizyce, czarnych dziurach, powstaniu Ziemi i roli Książyca, o przezwyciężaniu ogromnej trudności w pokonywania swojej niemocy (na przykładzie sparaliżowanego od 21 roku życia Stephena Hawkinga należącego do światowej elity intelektualnej ),  o gwiazdach wybuchających złotem i takich, których jądra są czystymi diamentami, o zmarszczkach czasoprzestrzeni i tym, że my nie musimy martwić się swoimi, bo nasze umysły są znacznie ciekawsze niż wygląd, o tym, że z każdego upadku trzeba się podnieść - wspomina fizyk jądrowy, poetka i malarka, Maria Chilicka.

Prezentacja w Klubie Casimirus

View the embedded image gallery online at:
http://kutw.pl/kosmiczna-mieszanka#sigProGalleria5f6bc1d44f

Zdjęcia: Edwin Bir

Dodaj komentarz