Ksiądz prof. M.Kuciński w "Casimirusie"
środa, 18, styczeń 2017 23:01 Bożena Sałacińska

 O kardynale Reizingerze

Ksiądz kanonik spotkał się z seniorami Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Członkom Klubu "Casimirus" wygłosił  wykład na temat: "Czy przesłanie kardynała Reizingera jest nadal aktualne?"

Ksiądz, dr Mariusz Kuciński jest prof. KPSW, proboszczem parafii św. Mateusza w Fordonie. Jest  wykładowcą w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Bydgoszczy. Poza tym jest dyrektorem jedynego na świecie "Centrum  Studiów Kardynała Reizingera" z siedzibą w KPSW  w Bydgoszczy. Przez wiele lat pracował w Watykanie. Pełnił również funkcję rzecznika prasowego bydgoskiego biskupa, Jana Tyrawy. Jest  organizatorem Międzynarodowych  Konferencji Naukowych.

Po wykładzie klubowicze zasypali wykładowcę pytaniami dotyczącymi  między innymi pracy administracji watykańskiej, dokonań Papieża Benedykta XVI.
Każdy z uczestników spotkania otrzymał materiały informacyjne Fundacji Watykańskiej oraz zdjęcia: papieża Benedykta XVI  i papieża Franciszka.


Zdjecia z Górnej Bawarii, gdzie urodził się Papież Benedykt XVI przekazała nasza podróżniczka - Ulka Puzowska.
 

Komentarze   

 
0 #4 Małgosia 2017-01-22 21:02
Ja w innym temacie, ponieważ nie mam adresu do Andrzeja tą drogą przesyłam podziękowanie za fotki z rękodzieła oczywiście również w imieniu moich koleżanek-jeszc ze raz ogromne dzięki
Cytować
 
 
+2 #3 Andrzej 2017-01-20 12:24
Bardzo interesujące spotkanie, ciekawy, temat, przystępny przekaz. Warto było być!
Cytować
 
 
+1 #2 Ula 2017-01-20 09:04
Dzięki Bożena,że skorzystałaś z moich zdjęć. Pobyt w takim miejscu jest zawsze wielkim przeżyciem a dotkniecie chrzcielnicy przy której chrzczony był Papież to wow.
W domu w którym się urodził jest Izba Pamięci, wyświetlane są filmy z całej Jego drogi życiowej.
Cytować
 
 
+2 #1 basia k. 2017-01-19 15:25
Bardzo interesujące spotkanie,kultu ra wypowiedzi.Było widać że podobało się wszystkim bo nikt nie próbował opuścić wcześniej sali .
Cytować
 

Dodaj komentarz