KUTW-owicze na inauguracji cyklu "Rzeka Muzyki"
środa, 06, lipiec 2016 22:09 Bożena Sałacińska

 Koncert inauguracyjny

Cykl koncertów  "Rzeka Muzyki" zainaugurowali poznańscy śpiewacy, tworzący zespół Bellezza Opera Trio. Za wykonanie słynnych arii na sopran, tenor i baryton zebrali owacje na stojąco.

W poprzednich latach koncerty z cyklu “Rzeka Muzyki” prowadziła Dominika Matuszak. Tym razem wraz z ojcem, Waldemarem Matuszakiem przysłuchiwała się występom artystów. W poprzednich edycjach muzycy występowali na statku “Jantar”. W tym roku koncerty odbywać się będą ze sceny dobudowanej do bulwaru Brdy. Nie zmienił się natomiast klimat i popularność plenerowego koncertu. Jak w poprzednich latach, już przed jego rozpoczęciem, w amfiteatrze zabrakło miejsc dla melomanów. Bulwary i most im. Jana Kiepury były zatłoczone!

Dziewięć koncertów zaplanowanych na lato prowadzić będą: dziennikarz telewizyjnej Dwójki, konferansjer i producent  “Rzeki Muzyki” - Jacek Pawlewski oraz znana z wielu seriali telewizyjnych m.in. “Barwy szczęścia” - Malwina Turek.

Gromkimi brawami nagradzani byli  bohaterowie plenerowego koncertu: Agnieszka Adamczak - Hutek (sopran), Marcin Hutek (baryton) oraz Mikołaj Adamczak (tenor). Rodzinne trio tworzy zespół Bellezza Opera Trio.


 

Komentarze   

 
0 #1 BożenaS. 2016-07-06 22:30
Link do filmiku - https://www.youtube.com/watch?v=Hva7g6xh1Lc&feature=youtu.be
Cytować
 

Dodaj komentarz