KUTW-owicze w ławkach i na ścianie
poniedziałek, 08, styczeń 2018 23:01 Bożena Sałacińska

 Najdłuższe rzeki świata

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy rozpoczęli pracę  w nowym,  2018 roku. Wszystkie zajęcia odbywają się w sali, w której aktualnie prezentowane są zdjęcia KUTW-owiczów. Wystawa zatytułowana  "Retro spojrzenie na współczesną Bydgoszcz" jest podziwiana przez studentów - seniorów.
Podczas zajęć z treningu pamięci, uczestnicy kursu doskonalili spostrzegawczość i pamięć wzrokową oraz koordynację wzrokowo - ruchową.

- Prowadząca zajęcia, Bożena Sałacińska prezentuje nam slajdy z konkretnymi ćwiczeniami. Każdy musi wykonać ćwiczenie samodzielnie. Potem sprawdzamy poprawność i szybkość wykonania zadania  - mówi Małgorzata Kalkowska.

- Podczas dzisiejszych zajęć nauczyliśmy się 10 najdłuższych rzek świata. Potrafimy wymienić je kolejno lub w dowolnej kolejności. Każdy z nas potrafi odpowiedzieć, która z rzek jest dłuższa Mekong czy Huang - Ho,  Która w kolejności co do długości jest np. Missisipi - mówi z dumą Brunon Pietrzak.

- Powtórzyliśmy również to, czego nauczyliśmy się podczas poprzednich zajęć. Fascynująca dla mnie jest  szybkość przyswajania przez nas wiedzy.  Niesamowita jest również trwałość zapamiętywanych treści. Znowu uwierzyłam w to, że moje możliwości percepcyjne są ogromne - mówi Agnieszka Chilmanowicz.


Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Komentarze   

 
0 #1 Ewa 2018-01-16 09:49
zajęcia z których wychodzę dumna z siebie ile pamiętam i jakie posiadam ukryte zdolności szybkiego myślenia i kojarzenia. dzięki Bożenko prowadzisz te zajęcia fantastycznie
Cytować
 

Dodaj komentarz